Twitch'te 8000 bitrate üstü yayın yapmak mümkün mü?

YunUsta

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Merhaba. Şu an kullandığım internette 50 Mbps upload bulunmakta. Merak ettiğim konu Twitch'te onaylı olup/olmamak fark etmeksizin 8000 bitrate üstünde yayın açmak mümkün mü? Eğer mümkünse bu upload hızıyla yayın için sizce kaç bitrate ayarlamalıyım? Bilgisayarım 2060 + i7 8700 + 16 RAM.

Partner olup olmadığın fark etmeksizin maalesef maksimum 8.000 verebiliyoruz. Üzerine çıkınca bir sürü hataya sebep oluyor.

Merhaba. Şu an kullandığım internette 50 Mbps upload bulunmakta. Merak ettiğim konu Twitch'te onaylı olup/olmamak fark etmeksizin 8000 bitrate üstünde yayın açmak mümkün mü? Eğer mümkünse bu upload hızıyla yayın için sizce kaç bitrate ayarlamalıyım? Bilgisayarım 2060 + i7 8700 + 16 RAM.
Verebiliyorsun ama oynadığın oyuna göre değişmekte karışık bir işlemi var. Ben twitch de yayın yaparken 13K bitrate ile yayın yapıyordum. Yapamazsın ve hatta 6000 üzerini veremezsin diyen arkadaşlar konuya derinlemesine hakim olmayan yüzeysel kullanıcılar yada kulaktan dolma bilgiler ile konuşuyorlar genelde. Farklı ayarlar ile bunu yapman mümkün ama dediğim gibi oyun seçiyor şuan için çok stabil bir şekilde kullanman mümkün değil her oyunda yapamıyorsun yani.

Verebiliyorsun ama oynadığın oyuna göre değişmekte karışık bir işlemi var. Ben Twitch de yayın yaparken 13K bitrate ile yayın yapıyordum. Yapamazsın ve hatta 6000 üzerini veremezsin diyen arkadaşlar konuya derinlemesine hakim olmayan yüzeysel kullanıcılar ya da kulaktan dolma bilgiler ile konuşuyorlar genelde. Farklı ayarlar ile bunu yapman mümkün ama dediğim gibi oyun seçiyor şu an için çok stabil bir şekilde kullanman mümkün değil her oyunda yapamıyorsun yani.

Anladım. Dün 8000 bitrate vermeyi denedim ama yayının bitrate'ine bakınca 1080p 6000 bitrate gözüküyordu. Bitrate'i nasıl 8000 veya üstüne çıkartabilirim? Çıkartırsam yayınları 8000 bitrate olarak yapacağım çoğu yayıncının yayını 8000 bitrate ve gayet güzel gözüküyor. Yayın yaparken optimizasyon sorunu yaşamak istemem.

Anladım. Dün 8000 bitrate vermeyi denedim ama yayının bitrate'ine bakınca 1080p 6000 bitrate gözüküyordu. Bitrate'i nasıl 8000 veya üstüne çıkartabilirim? Çıkartırsam yayınları 8000 bitrate olarak yapacağım çoğu yayıncının yayını 8000 bitrate ve gayet güzel gözüküyor. Yayın yaparken optimizasyon sorunu yaşamak istemem.
Görseldeki kutucuğu işaretlersen 8000 bitrate verebilirsin.

Dosya Ekleri

• 1703965700648.png
    1703965700648.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı