Tyson Fury vs Olexandr Usyk

Usyk vs Fury

• Usyk

Oy: 4 44,4%
  • Fury

Oy: 5 55,6%

• Oy verenlerin toplamı
    9
Usyk bitirir gibi Tyson uyuşturucuya düşmüş tekrar. Ngannou maçında gördük. Stil olarak garip geliyo bana tek olayı jab geri adım çok açık verirse jab dışı bir şey deniyo. Usyke bu taktiğin sokecegini zannetmiyorum. Ring içinde pek head movement falan yapmıyo eskiye göre hareketli de değil. Usyk daha hızlı ve formda.

Usyk bitirir gibi Tyson uyuşturucuya düşmüş tekrar. Ngannou maçında gördük. Stil olarak garip geliyo bana tek olayı jab geri adım çok açık verirse jab dışı bir şey deniyo. Usyke bu taktiğin sokecegini zannetmiyorum. Ring içinde pek head movement falan yapmıyo eskiye göre hareketli de değil. Usyk daha hızlı ve formda.
Güzel analiz. İzleyecekmisin hocam?

Güzel maç oldu 7.raundda kapatacaktım Fury işi bitirir birazdan diyordum, 9.raunnda neler oldu öyle :)

Usyk'te dikkat çeken disiplin oldu daha konsantreydi, Fury rakibi kızdırayım dalga geçeyim derken bence Usyk seviyesinde taktiksel disiplinle oynamadı.

Neyse Fury gıcığın tekiymiş pek izlemiyordum yıllardır boks maçlarını. Maçtan sonra ikisi de centilmen kesildiler maşallah. İyi dövdün beni hahahha dediler herhalde birbirine :)

İzledim, Usyk yok etti. Sabah spora kalkamadım ama buna deydi. 🙂

İlk 2 raunddan sonra neredeyse 6 raund Fury daha iyi gibiydi ve Usyk ne yapsa olmayacak gibi bir izlenim oluştu, ama Fury bitirici bir atak denemek yerine genelde fırsat buldukça Usyk'in vücuduna çalıştı, arasıra çok da sert olmayan yumruklar attı ama Usyk çok sabırlıymış (daha önce hiçbirini izlememiştim, Mike Tyson döneminden beri boks maçlarını takip etmiyorum).

Belki de taktiksel olarak bu şekilde yordu Fury'yi ve 8.raundda birkaç deneme yaptı ama 9.raundda aradığı kombinasyonu yakaladı. Hakem araya girmese belki 1 yumruk kalmıştı yere indirmesine.

Ama Usyk insaflıymış bence başka biri muhtemelen son iplere yaslandığında ağır davranmaz bir tane daha vururdu. Sanki hakemin bir karar vermesini bekledi gibi geldi bana hakem de araya girdi hemen.

Geri
Yukarı