TYT 35 net ile 250 puan alınır mı?

merdoox

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.
YKS sınavı için temelim hiç yok kalan süre içerisinde çalışırsam 35 net 250 puan alabilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum çok teşekkür ederim sağlıklı çalışmalar dilerim.

Denemede 42 net ile 239 puan almıştım ben hocam.

Matematik temelin yoksa, matematikte en az 9 10 net çıkartamıyorsan çok zor alırsın dostum. Türkçede 30 civarı net çıkarsan, matematikte 8 net yapsan, tarih coğrafya felsefeyi saymıyorum fullesen alırsın. Tytde neti matematik verir.

Matematik temelin yoksa, matematikte en az 9 10 net çıkartamıyorsan çok zor alırsın dostum. Türkçede 30 civarı net çıkarsan, matematikte 8 net yapsan, tarih coğrafya felsefeyi saymıyorum fullesen alırsın. Tytde neti matematik verir.
Hocam Tyt Net Türkçe 20 net Mat 5 soyal Yorum Olduğu İçin 7-8 Çoğrafya 3 Fen 7 Gibi Bir Hedefim Var Obp Puanım 350 42 Puana Denk Geliyor Olmazmı ?

Peki çalışmışmıydınız ?
Hayır hocam; daha demin baktım 42 boşum mu ne varmış ben daha yeni sömestrda matematik çalışmaya başladım. Bi' ara baktığımda yanlış hatırlamıyorsam 60 net ile 250 puan çıkıyordu.

Hocam Tyt Net Türkçe 20 net Mat 5 soyal Yorum Olduğu İçin 7-8 Çoğrafya 3 Fen 7 Gibi Bir Hedefim Var Obp Puanım 350 42 Puana Denk Geliyor Olmazmı ?
Sen yüksek ihtimalle pmyo için soruyorsun, obp puanını hesaplama. 250 taban puan alman gerekir bunun için de dediğim netleri çıkartman gerekir, bu netlere ortalama 210-230 arası puan alırsın.

Hayır Hocam İşletme Yönetimi için Soruyorum
OBP puanını hesaplarsan 250 alabilirsin ama 2 3 yıl önceki sonuçlara dayanarak söylüyorum. OBP'ye fazla güvenme netlerini arttırmaya bak. Özellikle paragraf çöz türkçede 25 27 arası paragraf sorusu çıkıyor onları halledersen gerisi çorap söküğü gibi gelir. paragrafı ne kadar çok çözersen o kadar hızlı çözmeye başlarsın ve zamandan tasarruf edersin. Geç kalmış değilsin önünde 4 ay var yks yıllarında mezuna kaldığımda dershaneye gidip kısa bir süre sonra çalışmam gerektiği için dershaneyi bırakıp çalışmak zorunda kalmıştım. Buna rağmen sınavda büyük avantajım olmuştu. Sınav son üç ayda kazanılır erken başlamanın kişiden kişiye artısı olsada senin almak istediğin puanı sen 3 ayda her türlü alırsın merak etme. Derece yapmayı düşünmüyorsan önünde fazlasıyla zaman var otur çalışmaya bak. Kendine seni çok zorlamayacak hedefler koy. Günlük 20 paragraf 10 matematik 10 tarih sorusu çöz. Kolay geldiği zaman soru sayılarını arttır vücut geliştirme gibi düşün ne kadar pratik yaparsan o kadar avantajın olur.

Geri
Yukarı