TYT bitirmeden AYT'ye geçilir mi?

emirhan12345

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bu sene sınav senem ve aklıma takılan sorular var. TYT, AYT'den bağımsız mı yani yeni yeni AYT çalışmaya başlıyorum fakat aynı olan konular vb. var mı birbiriyle bağıntılı özellikle AYT fen için yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Edebiyat gibi TYT gerektirmeyen derslerde bir sorun olmaz ama genel olarak TYT bitmeden AYT'ye başlamak pek iyi değildir.

TYT bir nevi temel deyebiliriz. Konu anlatımı ızlerken fark edersınız TYT bılmeden bazı kelımelerı veya terimleri anlamazsınız. Hocalar o konunun temelını bılıyormussunuz gıbı anlatır.

Herkese merhaba, bu sene sınav senem ve aklıma takılan sorular var. TYT, AYT'den bağımsız mı yani yeni yeni AYT çalışmaya başlıyorum fakat aynı olan konular vb. var mı birbiriyle bağıntılı özellikle AYT fen için yardımcı olabilirseniz sevinirim :)
Dersten derse degisir Fizik TYT AYT resmen ic ice cok fazla ortak konu var. Biyolojiden de TYT bilgin olmadan AYT baslarsan zorlanirsin. Kimya'da AYT ile baslamak pek sorun olmaz sanirim. TYT Matematik hic bilmiyorum diyorsan yine AYT'ye girme TYT calis biter zaten fazla uzun surmez TYT Matematik bitirmek. Ben 11'im TYT bakiyorum ancak su an 11. sinif mufredatini iyi bir sekilde bitirmeye calisiyorum onumuzdeki 2-3 hafta 11 abanip geri kalan hazirana kadar da TYT abanmak gibi bir hedefim var.

Dersten derse degisir Fizik TYT AYT resmen ic ice cok fazla ortak konu var. Biyolojiden de TYT bilgin olmadan AYT baslarsan zorlanirsin. Kimya'da AYT ile baslamak pek sorun olmaz sanirim. TYT Matematik hiç bilmiyorum diyorsan yine AYT'ye girme TYT calis biter zaten fazla uzun surmez TYT Matematik bitirmek. Ben 11'im TYT bakiyorum ancak su an 11. sinif mufredatini iyi bir sekilde bitirmeye calisiyorum onumuzdeki 2-3 hafta 11 abanip geri kalan hazirana kadar da TYT abanmak gibi bir hedefim var.

Ben 11 de ve diğer senelerde hiç ders çalışmadığım için bu sene biraz sıkıntıya girdim konular bağımsız diyen birçok arkadaşım var da bir sormak istedim

Yeni konular

Geri
Yukarı