TYT matematik kaynak önerisi

Chuck Norris

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 11. sınıfım ve yazdan itibaren çalışmak için kaynak arıyorum. TYT altyapım hiç yok. Hocamız başlangıç için 345 önerdi. Kırtasiyede kalmadığı için Bilgi Sarmal aldım ama onun da orta-zor olduğunu biliyorum. Önce 345 alıp bitirip sonra Bilgi Sarmal'ı bitirmek nasıl olur? Ne yapmamı tavsiye edersiniz? TYT netlerim şu an 0 bilgiyle 60 civarı matematik 10-15 civarı. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Başlangıç için 345 iyidir. Ayrıca 10 matematik neti ile 60 net iyiymiş 11.sınıf için.

Arkadaşlar 11. sınıfım ve yazdan itibaren çalışmak için kaynak arıyorum. TYT altyapım hiç yok. Hocamız başlangıç için 345 önerdi. Kırtasiyede kalmadığı için Bilgi Sarmal aldım ama onun da orta-zor olduğunu biliyorum. Önce 345 alıp bitirip sonra Bilgi Sarmal'ı bitirmek nasıl olur? Ne yapmamı tavsiye edersiniz? TYT netlerim şu an 0 bilgiyle 60 civarı matematik 10-15 civarı. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Gayet iyi olur aynen uygulayın.

Başlangıç için uygun değildir ama:).

Başlangıç için 345 iyidir. Ayrıca 10 matematik neti ile 60 net iyiymiş 11.sınıf için.

Hocam şu matematik 10-15 arası seyrediyor nasıl çıkartmam lazım gerçekten şu an için iyi mi yoksa dalgasına mı dediniz? Problem kitabı çok şükür çözmeye başladım geometri 1. Dönemin sonundan beri düzenli olmasa da çözüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Yazın zaten TYT çalışmaya başlayacağım seneye dönem başlayınca 80-90 netleri görebilir miyim?

3D başlangıç için erken, temelini sağlam tutmak için 345 tavsiye ederim. Önce basit testlerle konuyu açıklar sonrasında ÖSYM tarzı sorular çözdürür. Sonrasında yanına 3D çözersin. Eksik kaldığın konularda fasiküllerle takviye yaparsın. Bu yaz tyt bitirmeye çalış. Geri kalan zaman diliminde bol tyt tekrarıyla birlikte ayt çalışmaya başla. Boş vaktim var diye rehavete kapılma sakın. O 6 ay 6 gün gibi geçiyor emin ol. Ayrıca her konu sonrası test çöz. Günü gününe mutlaka test çöz. Bir de YouTube'da orda burda yok saatlik program yok günlük program falan bakma alayı zırva. Bir süre sonra kendi çalışma düzenini kendin oturtuyorsun zaten. Günde şu kadar çalış şu saatler arasında çalış falan diyenler genelde hiçbir şey başaramayanlar oluyor. Yolun açık olsun dostum. Psikolojik olarakta kendini sağlam bir sürece hazırla. Bu sene sınava girecek bir dostunun kendi deneyimlerinden tavsiyelerdir..

Hocam şu matematik 10-15 arası seyrediyor nasıl çıkartmam lazım gerçekten şu an için iyi mi yoksa dalgasına mı dediniz? Problem kitabı çok şükür çözmeye başladım geometri 1. Dönemin sonundan beri düzenli olmasa da çözüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Yazın zaten TYT çalışmaya başlayacağım seneye dönem başlayınca 80-90 netleri görebilir miyim?
Bence dalgasına söylememiş netlerin gayet iyi. Fakat 12. Sınıf adayına göre kötü. Ne dediğimi anlamışsındır. Bu yaz eksiklerini tamamla. Dershane, özel koç gibi imkanların varsa kullan şayet yoksa YouTube'dan çok kaliteli hocalar var. Onların tyt kampları oluyor, onlara başlayıp akabinde konuların testlerini çöz. Geometriye mutlaka bak yapamazsan yapamıyorum falan deme geometri çok büyük avantaj mutlaka çalış. 3 ayda 60 netten 90 nete çıkmasa bile moralini bozma rakiplerin yeni başlıyor olacak fakat rehavete kapılma. 90 olmasa bile 85 neti görmen bile iyi. Hedefin 90 olsun ama. Daha 12. Sınıfa başlamamışsın "olur mu, gelir mi" gibi sorular sorma onları biz soruyoruz 12. sınıfta, çünkü yapabileceğimiz kapasiteyi biliyoruz artık az çok. Sen çalış, zaten yaparsın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı