TYT matematik netleri nasıl artar?

Herkesin çalışma stili farklı. TYT için konu çalışma diye bir şey bence yok (geometri hariç). Zaten sorular kafayı çalıştırma işi tamamen o yüzden fazla soru çözüp yapılamayanların üstüne düşünerek biraz ufkunuzu açmanız lazım.

Konu çalışmadan yüksek net yapması için temelden iyi olması lazım ki 19 doğru yapıyorsa temeli iyi değildir.

Özel bir taktik yok kendine en uygun olan en çok verim aldığın çalışma tekniğini bulman lazım, sonra programlı çalış, konu anlatımını tamamen anladıktan sonra aklında hiç soru işareti kalmayınca test çöz, farklı kaynak kullanman önemli, maddi durumum kötü dersen internette tonla var. Kapasitene göre mola vere vere yine kapasitene göre sürecek şekilde çalış örn 4 saat vs.

Konu çalışmadan yüksek net yapması için temelden iyi olması lazım ki 19 doğru yapıyorsa temeli iyi değildir.
Herkesin kötü günleri vardır. 14.25 Apotemi momentum Türkçe yapmıştım mesela. Olur yani. Bence yeterli altyapısı var. Orta üstü bir TYT soru bankası üstüne artık deneme atması lazım. Deneme çözmek için tüm konuların bitmesini beklerse anca Mayısta başlar çözmeye.

Herkesin kötü günleri vardır. 14.25 apotemi momentum Türkçe yapmıştım mesela. Olur yani. Bence yeterli altyapısı var. Orta üstü bir TYT soru bankası üstüne artık deneme atması lazım.

Kardeşim Türkçe farklı matematik farklı Türkçede bazen sorular anlaşılmayabiliyor ya da kafan almayabiliyor ama matematik öyle değil. Matematikte ben hiçbir denemede 35 yapan birinin diğerinde 15 yaptığını görmedim ama Türkçede benim de 20 net yaptığım zamanlar oluyordu normalde hep 30 üstü yaparken.

Geometride üçgen bilgisi en az 5 net kazandırıyor zaten mutlaka sağlam bir üçgenin olsun.

Herkesin kötü günleri vardır. 14.25 apotemi momentum Türkçe yapmıştım mesela. Olur yani. Bence yeterli altyapısı var. Orta üstü bir TYT soru bankası üstüne artık deneme atması lazım. Deneme çözmek için tüm konuların bitmesini beklerse anca mayıs'ta başlar çözmeye.

Tüm konuların bitmesini bekle demedim 25 net üstüne sabitleyene kadar soru bankası çöz dedim çünkü konuyu bilmeyen adam 20 dakikada çözse ne olacak en fazla 20-25 soru çözer zaten.

Kardeşim Türkçe farklı matematik farklı Türkçede bazen sorular anlaşılmayabiliyor ya da kafan almayabiliyor ama matematik öyle değil. Matematikte ben hiçbir denemede 35 yapan birinin diğerinde 15 yaptığını görmedim ama Türkçede benim de 20 net yaptığım zamanlar oluyordu normalde hep 30 üstü yaparken.
Dostum zaten Aralık ayında 35 yapan birini bu arkadaş için örnek vermen yanlış. Her yiğidin de yoğurt yiyişi farklı. Ben bu şekilde 37/3 yaptım. 9 10 paso yatış 11 de her dersten 1 2 kaynak bitirdim. Anlayacağın 12'de çalışmaya başladım. Bu dönemlerde kendim Branş denemesi çözmeye başlamıştım. Üstüne her hafta TYT denemelerine girdim. Benim sonucum bu.

Acilin ilacı ve toprak denemeleri çözüyorum. Kitap olarak orijinali bitirdim. Bazı kısımları çözmedim.

Orijinali sağlam bir şekilde bitirdiysen zaten 25 üstü yapabiliyor olman lazım. Eğer süre tutmadan 25 üstüne çıkabiliyorsan soru bankasını salla denemelere odaklan Full. Ama süre tutmadan dahi çıkamıyorsan deneme bir işine yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı