TYT netlerinde düşüş yaşamak

Umut7462

Femtopat
Daha fazla  
TYT netlerimde ölümcül bir düşüş var. 3 deneme arayla 95 netten 81.5'a düşmüş bulunmaktayım.
Denemelerin seviyeleri aşağı yukarı aynı.
Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum artık aklımı yitirmek üzereyim bu lanet alan yüzünden.
Son deneme netlerim:
T: 31,25
S: 18,75
M: 17.75
F: 13,75
bütün konularım bitti. Fen neredeyse 20 netten buraya düştü. Sanki 3 denemedir aklımdan bir şeyler silinmiş gibi oysaki tekrar da yapıyorum.
Yardımcı olur musunuz?

Arka arkaya denemelere girmek veya soluksuz ders çalışmak bazen yıpratabiliyor. Şu anki çalışma düzeniniz haddinden fazla sıkıysa biraz gevşetip kafa dinleyebilirisiniz. "Biraz" dediğim de 1-2 gün.

Ayrıca nerelerde düşüş var? Daha önceden sıkıntısız yaptığınız konularda mı yoksa önceki denemelerde çıkmayan tarzda sorulardan mı ağırlıklı olarak?

Arka arkaya denemelere girmek veya soluksuz ders çalışmak bazen yıpratabiliyor. Şu anki çalışma düzeniniz haddinden fazla sıkıysa biraz gevşetip kafa dinleyebilirisiniz. "biraz" dediğim de 1-2 gün.

Ayrıca nerelerde düşüş var? Daha önceden sıkıntısız yaptığınız konularda mı yoksa önceki denemelerde çıkmayan tarzda sorulardan mı ağırlıklı olarak?

Matematikte 5 net civarı bir düşüş var. Fende ise Full yapıyordum. Türkçede de MSÜ'm kötüydü fakat ortalama 35 geliyordu.
Çıkmayan soru tarzları da çıkıyordu son 3 denemedir ama çoğu da bildiklerimdi yani. Sıkıntısız yapıyordum. Yapamamaya başladım. Denemeden sonra kontrol edince takır takır çözdüm hepsini.
Ve ben eylül'de falan 10 saatleri rahat görüyordum. Şu anda sadece deneme çözüyorum 2 3 saat ve 2 saat falan da tekrar yapıyorum. Konum kalmadı çünkü ne TYT'de ne AYT'de.

Düzenli bir düşüş varsa yanlış yaptığın soruları analiz et, iki tane bile eşleşen konu bulursan o konuya zaman ayır. Acil ve Apotemi'nin gerçekten güzel konu fasikülleri var, onları al, bir iki haftada bitirirsin ve farkı hissedersin.

Eğer düzenli bir düşüş yoksa korkulacak bir şey yok. Soru tarzları sana gitmemiştir, o anlık odaklanamamışsındır... Ben son 2 ayın en düşük TYT/AYT netlerimi sınavdan bir önceki TR geneli Özdebir'de yapmıştım, sınavda çok daha iyi yaptım. Korkma.

Matematikte 5 net civarı bir düşüş var. Fende ise Full yapıyordum. Türkçede de MSÜ'm kötüydü fakat ortalama 35 geliyordu.
Çıkmayan soru tarzları da çıkıyordu son 3 denemedir ama çoğu da bildiklerimdi yani. Sıkıntısız yapıyordum. Yapamamaya başladım. Denemeden sonra kontrol edince takır takır çözdüm hepsini.
Ve ben eylül'de falan 10 saatleri rahat görüyordum. Şu anda sadece deneme çözüyorum 2 3 saat ve 2 saat falan da tekrar yapıyorum. Konum kalmadı çünkü ne TYT'de ne AYT'de.
Hocam bir de açıkçası çalışma saatiniz az. 2-3 saat deneme nasıl çözdüğünüzü anlamadım? Bir tyt denemesi zaten 2:45 saat sürüyor, AYT'de ise kendi bölümünüzü muhtemelen 2 saatte falan bitirirsiniz. Sizin son aylarda neredeyse 4-5 saat sadece TYT+AYT yapmanız lazım. Daha sonra yanlışlarınız çıkan konularla ilgili gerekirse fasikül temin edip son ana kadar konu da çalışmanız lazım. Konular Nisan'da tam anlamıyla bitmez, ben Mayıs'ın sonunda bile hala konu çalışıyordum yanlışım çıktığında.

Son düzenleme:
Düzenli bir düşüş varsa yanlış yaptığın soruları analiz et, iki tane bile eşleşen konu bulursan o konuya zaman ayır. Acil ve Apotemi'nin gerçekten güzel konu fasikülleri var, onları al, bir iki haftada bitirirsin ve farkı hissedersin.

Eğer düzenli bir düşüş yoksa korkulacak bir şey yok. Soru tarzları sana gitmemiştir, o anlık odaklanamamışsındır... Ben son 2 ayın en düşük TYT/AYT netlerimi sınavdan bir önceki TR geneli Özdebir'de yapmıştım, sınavda çok daha iyi yaptım. Korkma.

Hocam bir de açıkçası çalışma saatiniz az. 2-3 saat deneme nasıl çözdüğünüzü anlamadım? Bir TYT denemesi zaten 2:45 saat sürüyor, AYT'de ise kendi bölümünüzü muhtemelen 2 saatte falan bitirirsiniz. Sizin son aylarda neredeyse 4-5 saat sadece TYT+AYT yapmanız lazım. Daha sonra yanlışlarınız çıkan konularla ilgili gerekirse fasikül temin edip son ana kadar konu da çalışmanız lazım. Konular Nisan'da tam anlamıyla bitmez, ben mayıs'ın sonunda bile hala konu çalışıyordum yanlışım çıktığında.

Aynen öyle analiz yapmıyorsunuz galiba hocam.

Hocam bir de açıkçası çalışma saatiniz az. 2-3 saat deneme nasıl çözdüğünüzü anlamadım? Bir TYT denemesi zaten 2:45 saat sürüyor, AYT'de ise kendi bölümünüzü muhtemelen 2 saatte falan bitirirsiniz. Sizin son aylarda neredeyse 4-5 saat sadece TYT+AYT yapmanız lazım. Daha sonra yanlışlarınız çıkan konularla ilgili gerekirse fasikül temin edip son ana kadar konu da çalışmanız lazım. Konular Nisan'da tam anlamıyla bitmez, ben mayıs'ın sonunda bile hala konu çalışıyordum yanlışım çıktığında.

Zaten denemeyi TYT bazında söyledim hocam. YKS deccali değilim ya ikisini 3 saatte çözeyim :D ben de bir konu çalışayım teşekkürler.

Aynen öyle analiz yapmıyorsunuz galiba hocam.

Yapıyorum aslında ama yanlış ilerliyor olabilirim bir gözden geçireyim.

Geri
Yukarı