TYT Türkçe ve TYT matematik kaynak önerisi

Kafadan işlem yapmak ciddi pratik gerektiren bir şey. Tak diye yapınca olmuyor. Kendini zorlaya zorlaya yapacağın bir şey ama ne kadar ihtiyacın olur emin değilim. Evet seni süre olarak öne geçirebilecek bir şey ama TYT ve AYT artık süre ölçmekten çok yorum ve bilgi ölçen sınavlara dönüştüler.

Metin yayınlarının AYT soru bankasını kullanmıştım başlangıç için oldukça güzeldi ama tek başına yetebilecek bir kaynak değil. Orijinal gibi konularla alakalı daha komplike sorular içeren bir soru bankası almanızda da fayda var.

Vasat diyeyim anla, şu an tek hedefim 360-390 puan yapıp çoğrafya öğretmenliği okumak.

Kaşıbeyaz da satılırmı.

Daha 11. sınıftan böyle bir umutsuzluğa kapılmanız çok saçma. Sizin zamanlarınızda toplam 20-30 soru işaretlemediğim denemem vardı ve sınav senesine de 50net TYT ile girmiştim. Sınavda 90 net TYT 70net AYT yaptım :D.

Daha 11. sınıftan böyle bir umutsuzluğa kapılmanız çok saçma. Sizin zamanlarınızda toplam 20-30 soru işaretlemediğim denemem vardı ve sınav senesine de 50net TYT ile girmiştim. Sınavda 90 net TYT 70net AYT yaptım :D.

Hocam şu 1 seneden sonra beynim kapandı gibi hissediyorum hiç dersi anlamıyorum soru çözemiyorum.

13 yıldır okuyorum hâlâ kafamdan 4 basamaklı sayıları toplayıp çıkaramıyorum maksimum 3 basamaklı sayıları toplayabiliyorum

@Rona hocam o zaman son soru nasıl bir kitap önerirsiniz TYT mat için bir de Türkçe söylerseniz çok güzel olur.

Dediğim gibi 345 veya metin ile başlayıp orijinal gibi yayınlara yönelmek iyi olur.

Onun haricinde hem konu öğretsin hem soru çözeyim dersen çap, acil matematik, apotemi gibi yayınların fasiküllerine bakabilirsin.

Son olarak bütçen yetiyorsa Seviyeni belirlemek ve doğru şekilde çalışmak için bilgili ve deneyimli olduğu kadar bunu kullanabilen bir eğitim koçuyla çalışman çok daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı