TYT'de 15 netten 60 nete çıkmak mümkün mü?

Gayret edip bu netleri elde ediyorsan sıkıntı var gibi duruyor. En azından Türkçe'de 20 net civarı yapabilmen lazım. Geçen sene Haziran ayında çalışmaya başladığımda 37.25 netle başlamıştım. Bu zamanlarda ise 65-72 net arası dolanıyordum. İş azme ve gayrete bağlı. Ayrıyeten TYT, AYT gibi bilgi ölçme ağırlıklı bir sınav değil. TYT'de pratiğin iyi olmalı.
Hocam zaten dikkat dağınıklığı bozukluğu var orta seviye ve üstü. İlaçlar etkisini 2 ay sonra gösterecek. 6 ay desek 2 ay zaman kaybetsem 4 ay vaktim var.

Hocam zaten dikkat dağınıklığı bozukluğu var orta seviye ve üstü. İlaçlar etkisini 2 ay sonra gösterecek. 6 ay desek 2 ay zaman kaybetsem 4 ay vaktim var.
Bu zaman zarfında matematik için probleme değil, temel kavramlar-köklü sayılar-üslü sayılar ve kümeler çalış. Banko 7-8 netin gelir. Türkçe'de ise paragraf ağırlıklı git. Kazanımlara baktığında en az 20 soru paragrafta anlam kazanımından geliyor. Hız kazanmaya çalış yani özetle.

4 ayda en hızlı yapabileceğin dersler fiziği 0'dan denemelerle bitirmiş biri olarak fikrim bu. Biyoloji ezber ve Türkçede paragraf taktikleri okuma anlama bütün olay. İlaç kullanmadığım icin bilmiyorum gerçekten 2ayını götüryorsa diye diyorum.

Bu aşamada netini en kolay arttıracak şey problemler bakman, TYT fen kamplarını takip etmeye başlaman ve temel geometri bakman üçgenler özellikle. Bunlar netini çok arttırır çünkü matematik 0 ve fen 0 ise temel matematik ve problemler çalışırsan gayet arttırabilirsin matematik netini öyle derece yapacak kadar yüksek yap demiyoruz da 10 15 tane yaparsın bence. Fende de öyle konuları izleyip çalışman lazım. Türkçedeki 10 netin de paragraftan ise eğer dil bilgisi bak ufaktan.
Hocam güzel yazmışsınız lakin matematik olmadan geometri zor gibi, denklem vs. var ek birkaç şeylerde. Problemlerde de gene lazım gibi lakin fen yapılabilir.

Süre önemli değil, verim önemli. Verimli çalışırsan olur.
Verimi biraz daha açabilirseniz yani detaylandırabilirseniz arkadaşımız için daha iyi olur.

Hocam güzel yazmışsınız lakin matematik olmadan geometri zor gibi, denklem vs. var ek birkaç şeylerde. Problemlerde de gene lazım gibi lakin fen yapılabilir.
En azından temel üçgen öğrense genelde 31 32. sorular basit üçgen soruları oluyor ya bedavadan nettir dedim :D Ama haklısınız evet üçgenlerin içinde de matematiğin temelini çok kullanıyoruz önce onu halletmeli.

En azından temel üçgen öğrense genelde 31 32. sorular basit üçgen soruları oluyor ya bedavadan nettir dedim :D Ama haklısınız evet üçgenlerin içinde de matematiğin temelini çok kullanıyoruz önce onu halletmeli.
Kesinlikle. Tabii, siz daha iyi bilirsiniz ama ben geometri çalışırken düşündüm de temeli olmayan adam denklem nasıl yapacak diye :D. Yani en azından konularda belli bir yere geldikten sonra yapsa çok daha iyi olur, diğer türlü zorlar gibi geldi.

Kesinlikle. Tabii, siz daha iyi bilirsiniz ama ben geometri çalışırken düşündüm de temeli olmayan adam denklem nasıl yapacak diye :D. Yani en azından konularda belli bir yere geldikten sonra yapsa çok daha iyi olur, diğer türlü zorlar gibi geldi.

Estağfırullah hocam evet haklısınız temelini oturtması lazım öncelikle.

Verimi biraz daha açabilirseniz yani detaylandırabilirseniz arkadaşımız için daha iyi olur.
Herkes farklı bir şekilde verim alır, farklı bir şekilde çalışır. Ben gece saatleri verimli çalışabiliyorum mesela, sabah hayatta çalışamam geceleri de boş duramam. :)
Kendisine en uygun anda yine kendisine uygun şekilde/stilde/tarzda çalışmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı