55 günde TYT'de 300 bin yapmak için nasıl çalışılmalı?

40-45 net idare eder, basit biyoloji ve sosyal konularına biraz göz gezdirin türkçede de okuduğunu anlama zaten 30 sorunun 20'sini yapsanız sosyalden 12-15 fende 7-8 matten 4-5 gelse tamam zaten hedefinize vardınız.
Hocam teşekkür ederim. 25 türkçe 15 sosyal 5 fen yapsam nasıl olur? Hedefime söylediğim netlerle ulaşabilir miyim? Matematik çözmek istemiyorum çünkü yapamıyorum.

@Moneymoon

Zaten Türkçede 40 soru var.

40-45 net idare eder, basit biyoloji ve sosyal konularına biraz göz gezdirin Türkçede de okuduğunu anlama zaten 30 sorunun 20'sini yapsanız sosyalden 12-15 fende 7-8 matten 4-5 gelse tamam zaten hedefinize vardınız.

Hocam orada mısınız?

Son düzenleme:
Hocam teşekkür ederim. 25 türkçe 15 sosyal 5 fen yapsam nasıl olur? Hedefime söylediğim netlerle ulaşabilir miyim? Matematik çözmek istemiyorum çünkü yapamıyorum.

@Moneymoon

Zaten Türkçede 40 soru var.

Hocam orada mısınız?
Hocam size şu şekilde anlatayım, moderasyondan bir arkadaş başka bir paylaşımda biten cümlede nokta kullanmamak diye banlamış geçilen düzeltmede okuyunca bile konan noktaya uygun nefes alışı yaptığınızda cümleler tutmuyor ama sorgulamayacağım.

Netiniz içinse matematiğe o kadar ön yargılı yaklaşmayın ortalama olarak 6-8 soru kolay seviyede olur ve de bunları 2 boş 2 yanlış şeklinde bile yapsanız 3,5-5,5 net sadece matematikten gelir. TYT Biyolojideki 10. sınıf konularını tekrar edin deli dehşet basit olduğu için sorun yaşamazsınız oradanda net gelir keza geri kalan fen soruları içinde her derste 2 kolay soru olur banko 6-7 net gelir ki biraz mantıkla diğer sorularda yapılır 10 net getirirsiniz temel bilgilerle. Sosyal kısmında Türk tarihi, DKAB kısmında genel kültürden yaparsınız, coğrafya yılına göre bilgi bile olsa 1 soru en fazla 2 soru olur kalanı gene çıkar felsefede de soru çözmek basittir paragraf okuyun yeter keza Türkçede de dediğiniz neti çıkarırsanız düz mantıkla 50 neti geçmiş oluyorsunuz. Belki 90 net için artık çok geç imkansız ama 45/50 net falan hayal değil günde birkaç saat ayırın yeter.

Screenshot_20240423_004326_Chrome.jpg

Obp 80 olarak yazdım. Bu netlerin senelere göre sıralamaları.

Hocam teşekkür ederim. 25 Türkçe 15 Sosyal 5 Fen Bilimleri yapsam nasıl olur? Hedefime söylediğim netlerle ulaşabilir miyim? Matematik çözmek istemiyorum çünkü yapamıyorum.
Merhaba. 75 OBP ile bahsettiğiniz netler YKS 2023'te 668.000 sıralama getirmiş. YKS 2023'te Y-TYT 668.000 sıralama ile Marmara Üniversitesi 2 yıllık Elektrik bölümü gelmemiş ama Amasya Üniversitesi Amasya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 2 yıllık (Uzaktan Öğretim) Elektrik bölümü veya Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu 2 yıllık Elektrik bölümü gibi yerler gelebilirmiş. Başka yerler de var ama bir sürü üniversitede 2 yıllık Elektrik bölümü olduğu için 2 tane örnek yazdım.
Bunun yanı sıra Matematik için daha fazla çaba göstermeniz lazım çünkü Dikey Geçiş Sınavında 50 tane Matematik sorusu bulunuyor. 2 yıl sonra Matematiğiniz umarım daha iyi olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı