Ubuntu kurulu olan sistemde, harici diske Windows 8.1 yazma ve kurulması

devildrummer

Kilopat
Yer
Marmaris
Arkadaşlar elimde 500 GB'lık bir harici, 400 GB'lık bir dahili harddisk ve 32 bit Windows 8.1 ISO dosyası var. Bilgisayarda Ubuntu 14.10 kurulu ama memnun kalmadım. Bilgisayar arıza yapmıştı, bende dokunmadım uzun süre, sonra lazım olunca açamadım. 8.1 kuruluydu ama düzeltemiyordum. En sonunda 500'lüğün içinde olan sanal Ubuntu'dan 14.10'u kurdum. Şimdi 8.1'e sıfırdan geçmek istiyorum. 64 bit yapmak istemiyorum çünkü RAM miktarım 1 GB. Şimdi ben 8.1 formatını nasıl atıcam? Biraz araştırdım fakat bulamadım bir şey.

İlk olarak; Ubuntu'da ISO dosyasını USB'ye yazacak bir program bilmiyorum. Bilsem dahi kurulumlarını yapamam çünkü bir RAR programını bile kuramadım.. İkincisi illa ki USB'mi olmak zorunda. USB şuan elimde yok ve alacak imkan konusunda da sıkıntım var.

++Ve ayrıca; Geçen seferde Windows 7 formatı için bütün diski sıfılamıştım. Ama kurulumu yaptırmadı. Ama Ubuntu kurarken bütün diski biçimlendirip sistemi yükledi. Ben şimdi 8.1 için bütün diski biçimlendirsem, yine 7'de ki gibi sorun yaşar mıyım?

Ubuntu'da USB'ye Windows ISO yazdırmak için WinUSB kullanılabilir.
Kod:
sudo add-apt-repository ppa: colingille / freshlight
sudo apt-get update
sudo apt-get install WinUSB
USB bulamıyorsanız DVD ile de kurulum yapabilirsiniz:

How to burn a DVD on Ubuntu | Ubuntu

Linux ya da Ubuntu bilmiyorsanız Windows kullanan bir PC'de yazdırın. Kurulum esnasında aldığınız hatayı bilmediğim için kesin bir şey söylemem mümkün değil. GPT ya da MBR bölüm tablosu hatası tahminlerim arasında. Bu da kolay çözülebilir bir sorun. Tüm diski formatladıktan sonra hata almanız imkansız. Tabii hata, GPT veya MBR ile alakalı ise.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı