Ubuntu'da WoeUSB nasıl yüklenir?

Treja

Centipat
Daha fazla  
Ubuntu'ya girdim denemek için pişman oldum. Geçilmiyor Windows'a denemediğim yol kalmadı ağlama sınırına geliyorum. Yardım eden herkese teşekkür ederim. Gerekli olan şeyleri söyleyin hemen atacağım yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ventoy tavsiye ederim. Bir kere kuruyorsun içine istediğin iso dosyasını atıyorsun. Videodaki adımları uygulamayı dene.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Allah razı olsun abi abim geliyor cuma günü işleri var yapamazsam abim işinden olabilir windowsa ihtiyacı var sağol gerçekten

Ventoy tavsiye ederim. Bir kere kuruyorsun içine istediğin iso dosyasını atıyorsun. Videodaki adımları uygulamayı dene.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
birde bu ventoy yüklendikten sonra silinebiliyor değilmi usb benim değil

Siliniyor. Rufus ile formatlarsın.

Abi bak şimdi ben bu Ventoy'u yükledim attım ISO'yu içine hem GPT modu ile denedim olmadı okuyor ISO'yu Ventoy enter basıyorum HP logosu çıkıyor fanlar vs. duruyor PC yüklemiyor bir şey yani bir de o logo gelmeden önce press button to boot with CD or DVD gibi bir şey yazıyordu hem tıkladım tuşa hem tıklamadım ikisinde de olmadı dedim herhalde GPT olmayacak MBR formatladım yine olmadı gece 2'ye kadar bekledim (benim işim dediğim gibi acil o zamana halledelim be) sıkıntı durumdayım abi ben şimdi buna ne yapayım ventoyweb vs varmış onun ile mi yapayım? Geç oldu abi sen yazarsın bakarsın nasıl yapacağımıza abi ben sana güveniyorum ben yarın bakacağım (12-14 gibi) sana ileteceğim şöyle oldu onları yaptıktan sonra diye çözelim şunu lütfen

Abi bak şimdi ben bu Ventoy'u yükledim attım ISO'yu içine hem GPT modu ile denedim olmadı okuyor ISO'yu Ventoy enter basıyorum HP logosu çıkıyor fanlar vs. duruyor PC yüklemiyor bir şey yani bir de o logo gelmeden önce press button to boot with CD or DVD gibi bir şey yazıyordu hem tıkladım tuşa hem tıklamadım ikisinde de olmadı dedim herhalde GPT olmayacak MBR formatladım yine olmadı gece 2'ye kadar bekledim (benim işim dediğim gibi acil o zamana halledelim be) sıkıntı durumdayım abi ben şimdi buna ne yapayım ventoyweb vs varmış onun ile mi yapayım? Geç oldu abi sen yazarsın bakarsın nasıl yapacağımıza abi ben sana güveniyorum ben yarın bakacağım (12-14 gibi) sana ileteceğim şöyle oldu onları yaptıktan sonra diye çözelim şunu lütfen
Hangi Windows iso dosyasını attın?

WoeUSB-ng'yi Terminal'de şu komutlarla kurarsınız. Gelen E/h (Y/n) şeklindeki sorulara E (Y) deyin.

Kod:
sudo apt install git p7zip-full python3-pip python3-wxgtk4.0 grub2-common grub-pc-bin
Kod:
sudo pip3 install WoeUSB-ng

Kurulum bitince menüden Donatılar içinden WoeUSB-ng'yi çalıştırabilirsiniz.
Eğer USB bağlı (mount edilmiş) ise bazen hata verebiliyor. O zaman diskler uygulamasına girip USB'deki bölümleri silin ve tek bölüm olarak Fat formatında biçimlendirin. Başka bir işlem yapmadan diskler uygulamasından çıkın.
Artık WoeUSB-ng sorunsuz çalışır.

Hangi Windows ISO dosyasını attın?

Windows 10 ISO abi orijinal siteden indirdim

WoeUSB-ng'yi Terminal'de şu komutlarla kurarsınız. Gelen E/h (Y/n) şeklindeki sorulara E (Y) deyin.

Kod:
sudo apt install git p7zip-full python3-pip python3-wxgtk4.0 grub2-common grub-pc-bin
Kod:

Eğer USB bağlı (Mount edilmiş) ise bazen hata verebiliyor. O zaman diskler uygulamasına girip USB'deki bölümleri silin ve tek bölüm olarak Fat formatında biçimlendirin. Başka bir işlem yapmadan diskler uygulamasından çıkın.
Artık WoeUSB-ng sorunsuz çalışır

Sağ ol abi deneyeceğim sorun çıkarsa sanada yazarım

Kod:
Kod:

Eğer USB bağlı (Mount edilmiş) ise bazen hata verebiliyor. O zaman diskler uygulamasına girip USB'deki bölümleri silin ve tek bölüm olarak Fat formatında biçimlendirin. Başka bir işlem yapmadan diskler uygulamasından çıkın.
Artık WoeUSB-ng sorunsuz çalışır.

1655803419635.png

Abi böyle SSL certificate error verdi bir de 1 öncekinde 1 paket yükseltilmeyecek yazıyor

Son düzenleme:
Windows 10 ISO abi orijinal siteden indirdim

Sağ ol abi deneyeceğim sorun çıkarsa sanada yazarım

Eki Görüntüle 1426546

Abi böyle SSL certificate error verdi bir de 1 öncekinde 1 paket yükseltilmeyecek yazıyor
İlk komuttaki paketler sizde kuruluymuş zaten.
İkinci komut kurulum içindi. Ben Debian 11.3 ve Linux Mint 20.3 ile sorunsuz kurdum böyle.
Ubuntu, neden SSL hatası verdi ki şimdi?

Şunları deneyin:
Kod:
echo 'deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/Provessor/xUbuntu_20.04/ /' | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/home:Provessor.list
Kod:
curl -fsSL https://download.opensuse.org/repositories/home:Provessor/xUbuntu_20.04/Release.key | gpg --dearmor | sudo tee /etc/apt/trusted.gpg.d/home_Provessor.gpg > /dev/null
Kod:
sudo apt update
Kod:
sudo apt install woeusb

Abi echo komutu var ben bunu sana mı atayım SS ile?

İlk komuttaki paketler sizde kuruluymuş zaten.
İkinci komut kurulum içindi. Ben Debian 11.3 ve Linux Mint 20.3 ile sorunsuz kurdum böyle.
Ubuntu, neden SSL hatası verdi ki şimdi?

Şunları deneyin:
Kod:
echo 'deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/Provessor/xUbuntu_20.04/ /' | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/home:Provessor.list
Kod:
curl -fsSL https://download.opensuse.org/repositories/home:Provessor/xUbuntu_20.04/Release.key | gpg --dearmor | sudo tee /etc/apt/trusted.gpg.d/home_Provessor.gpg > /dev/null
Kod:
sudo apt update
Kod:
sudo apt install woeusb

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı