Ucuz Oyuncu Koltuğu İncelemesi

3 ay önce 400-600TL bütçe ile kendime bir bilgisayar koltuğu aramaya başladım. Bir sürü seçeneğim vardı gerek Hepsiburada gibi sitelerden sıfır olarak almak, Letgo-Sahibinden gibi platformlardan 2. el olarak almak. Bir seçeneğim daha varmış. Letgo'daki imalatçılar. Üretip herhangi bir aracı olmadan satan imalatçılar.

450TL'ye Letgo'dan bir koltuk buldum. Bir sürü satıcısı vardı farklı fiyatlardan. 370-600TL'ye kadar değişebiliyordu. Hepsiyle konuştum ve biriyle kargo dahil 450TL'ye anlaştım.
2. ayda bir tekerleği öne eğildiğim için kırıldı. 5 liraya her yerde satılıyormuş. Alıp kendim değiştirdim. Ama bilmeyen biri için gerçekten çok zor değiştirmek.
Koltuk bu;
4fe1a6fc-45e1-4164-8b6e-63fc8bd61c63.jpg
33d67cc9-5705-46ab-a062-5ccc188e9041.jpg

Mor, kırmızı, turuncu ve sarı olmak üzere 4 renkte üretiliyormuş. Kırmızı olan modeli aldım. Ve deneyimlerimi paylaşacağım.

Konfor: 7.5/10
Kullanış: 9/10
Malzeme kalitesi: 6.5/10
F/P: 10/10

Eksi yönleri;
Benim boyum 1.70, kilom 62. Tam geriye yaslanıp dik durunca kendimi 3 yaşında ve ilk defa salıncağa binmiş bir çocuk gibi hissediyorum ayaklarım havadayken. (Koltuğu indirince değebiliyorum çok şükür :D)
Bel desteği yok.
Yastıkla kullanma mecburiyetindeyim çünkü koltuk çok derin. Masaya uzak kalıyorum.
Tüm koltuklarda olduğu gibi gıcırtı sesi fazla.
Tekerlekleri pek kaliteli değil.
Tam geriye yatınca dengesiz ve güvensiz hissedebiliyorsunuz.

(En geriye yatınca bu şekilde)
b509ae05-cd44-4d4c-b127-ba66dea9ba34.jpg

Artı yönleri:
Fiyat ve konfor açısından başarılı.
Süngerler çok sert değil, yumuşak da değil tam olması gerektiği gibi.
Dizi izlerken geniş olduğu için bağdaç kurabiliyorum.
Kol desteği de kaplanmış sert değil.
Ayakları plastik değil, alüminyum alaşım sanırım.
Beni çok terletmiyor.

Alınır mı diyecek olursanız, bence alınır. Plastik sandalyeden geçiş yaptım. Bayağı fark ediyor. 400-500TL civarı bütçeniz varsa bunu alın.
Her türlü soruya açığım. Merak ettiğiniz, aklınızda kalan bir şey olduysa cevaplarım.

1 yıl sonraki deneyimlerimi güncelleyeyim dedim. Öncelikle uzun kullanımda aldığıma pişman oldum. Fazla para değil ama aynı fiyata ofis koltuğu alınabilirdi diye düşünüyorum. 1.70 civarı bir birey olduğum için boyun kısmı inanılmaz rahatsız ediyor. Boynum ve belim sürekli boşlukta kalıyor, masadan uzak kalıyorum. Bel kısmına ve boynuma yastık koymadan 15 dakikadan fazla dayanamıyorum. Geriye yaslanma lüksünüz yok, çünkü ayaklar havaya kalkıyor ve düşecek gibi oluyorsunuz. Ki 2 kere düştüm bu süreçte :D. Aşınması da gayet fazla. Kol kısmı ve oturma kısmı yeterince soyuldu. Kaç kere tekerlek değiştirdiğimi bilmiyorum. Farklı sandalyeniz varsa bile kırıldıkça farklı tekerlekler takmayın. Ben tekerlekleri farklı takmıştım ve ağırlık yanlış dağıldığı için sürekli kırılıyordu. Uzuuuun lafın kısası, almayın, aldırmayın.

1627032228866.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hayırlı olsun. Ben de 1-2 yıldır mutfak sandalyesi kullanıyorum.🙂 Artık güzel bir koltuğa geçme vaktim geldi. Teşekkür ederiz inceleme için.

Geri
Yukarı