Ucuz Windows 10 Lisansı Alınır mı?

homeros1

Kilopat
Daha fazla  
Atölyede çalıştığım bir PC için Windows 10 lisans araştırması yapıyordum. Ancak internette çok farklı fiyat aralıkları ile karşılaştım. Satıcı linki aktarılabiliyor mu buradan bilmiyorum ama bildiğiniz mağaza açabildiğiniz meşhur sitelerde 30TL ile 70TL arası Windows 10 Home ve Pro lisansları satılıyor. Lisans numarasının olduğu etiket resmini sadece mail atıyorlar yazdıkları açıklamaya göre.

Bu şekilde alırsam hata yapmış olur muyum?
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan kullanmak yanlış bir harekettir. Biz bu forumda sahte programlara ve işletim sistemine destek vermiyoruz.

Ucuz lisans alınır. Ucuz olmasının sebebi var çünkü. O key'ler aslında laptop üreticileri için falan var aslında. Sen kurduğunda başka bir bilgisayarda kullanamıyorsun. Anakartı değiştirirsen bir daha alman gerekir. Ve Microsoft'un canlı desteğini de kaybediyorsun. Bunlar tabii senin zaten normalde de kullanmadığın özellikler olduğu için çok da sıkıntı yaşamazsın.

Korsan kullanmak yanlış bir harekettir. Biz bu forumda sahte programlara ve işletim sistemine destek vermiyoruz.

Ucuz lisans alınır. Ucuz olmasının sebebi var çünkü. O key'ler aslında laptop üreticileri için falan var aslında. Sen kurduğunda başka bir bilgisayarda kullanamıyorsun. Anakartı değiştirirsen bir daha alman gerekir. Ve Microsoft'un canlı desteğini de kaybediyorsun. Bunlar tabii senin zaten normalde de kullanmadığın özellikler olduğu için çok da sıkıntı yaşamazsın.

OEM ler başka bir pc ye taşınamıyor lakin bildiğim kadarıyla Retail keyler taşınabiliyor.

Hiç korsan kullanan yok mu burada. Sürekli orjinale teşvik sanki bedavaya veriyolar. Ben çevremde çok az orijinal kullanan gördüm. Program soruyorsun orijinal alın vs. Eyvallah orijinal olsun ister çoğu kişi ama bu parayı nerden buluyor herşeyin orijinalini alan arkadaşlar açıklarlarsa sevinirim. Bu arada pc yok bende o yüzden ne kullanıyorsun demeyin telefondan giriyorum foruma :)

GT-I9300 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Hiç korsan kullanan yok mu burada. Sürekli orjinale teşvik sanki bedavaya veriyolar. Ben çevremde çok az orijinal kullanan gördüm. Program soruyorsun orijinal alın vs. Eyvallah orijinal olsun ister çoğu kişi ama bu parayı nerden buluyor herşeyin orijinalini alan arkadaşlar açıklarlarsa sevinirim. Bu arada pc yok bende o yüzden ne kullanıyorsun demeyin telefondan giriyorum foruma :)

GT-I9300 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.
Her şeyin orjinalini alan zaten çok az kişi var. Burda korsan desteklemiyorum diyenler bile en az bir defa korsan kullanmıştır.

Forumca yapılması gerekeni yapıyoruz. Korsan kullanmak, üreticinin emeğini boşa çıkarır. Ben paramın yettiğini alıyorum, yetmediğini almıyorum. 50TL çok da büyük bir meblağ değil bütün bilgisayarını ve oyunları çalıştımanı, kullanmanı sağlayan bir şey için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı