Rehber Ücretsiz istediğiniz kadar resim oluşturun!

Merhaba, uzatmadan konuya gireceğim. Google Colab'ın bize sağladığı hizmet sayesinde kolayca "text to image" işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz ve bugün bunun nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

Adım 1: Google Colaboratory Bu linke girip işaretlediğim yere basıyoruz ve biraz bekliyoruz.

Eki Görüntüle 2077033

Adım 2: Resimdeki gibi çizdiğim yerdeki linke basıyoruz.

Eki Görüntüle 2077038

Adım 3: Siteye erişim sağladıktan sonra İngilizce bir prompt yazıyoruz, yuvarlak içine aldığım yere. (Hiç Türkçe prompt denemedim)

Eki Görüntüle 2077045

Örnek Prompt: "Realistic portrait photo of a beautiful woman with black hair, slightly faded hair roots, Turkish, influencer, light freckles, black eyes, no makeup, Instagram."

Adım 4: "Advanced" tikine basıyoruz ve çıkan yerde performans şekli, fotoğraf çözünürlüğü, kaç tane fotoğraf oluşturulacağı gibi seçenekleri ayarlıyorsunuz. Benim tavsiyem performans = Speed, çözünürlük = 1024x1024 | 1:1, fotoğraf sayısı = 2.

Eki Görüntüle 2077049

Adım 5: Ayarları yaptıktan ve prompt'u yazdıktan sonra "Generate" butonuna basıyoruz ve görselin oluşmasını bekliyoruz.

Boom! Görsellerimiz oluştu. Fotoğrafların tamamı ekte yer almaktadır.

Eki Görüntüle 2077061

İsteğe göre face swap yani 1 kişinin yüzünü başka bir fotoğrafa aktarma konusunu da paylaşabilirim istek olursa.
Ellerine sağlık hocam güzel içerik

Geri
Yukarı