Ülke siyasetinde son durum

Bence oldukça demokratik. Cumhurbaşkanına küfür, hakaret etmek serbest. Bakanlara küfretmek serbest. Berat Albayrak'ın bebeği oldu. Yeni doğmuş bebeğe küfürler edildi. Edenlere hiç bir şey olmadı. Bu da gayet demokratik bir ülke olduğumuzu gösteriyor. Amaaa Muhalefetten birine hakaret edersen, işte o zaman yandın.
Kardeş iyi misin? Ne demek küfretmek serbest!! Ufak bir eleştiri yaptı diye kapısına tebligat gelenler var. Ne serbesti?!

Örnek: Genius İskender. Ya bak 20 sene önce sen hükümeti eleştirmek için devletin üst kademelerinden biri geçerken önüne yazar kasa atabiliyordun. Şimdi internetten sadece orta şiddette eleştirsen kapına tebligat geliyor.

Bence oldukça demokratik. Cumhurbaşkanına küfür, hakaret etmek serbest. Bakanlara küfretmek serbest. Berat Albayrak'ın bebeği oldu. Yeni doğmuş bebeğe küfürler edildi. Edenlere hiç bir şey olmadı. Bu da gayet demokratik bir ülke olduğumuzu gösteriyor. Amaaa Muhalefetten birine hakaret edersen, işte o zaman yandın.
Bak dostum. Bu ülkenin yöneticisi Erdoğan değildir. Millettir. Hiçbir kimseyi gözünde bu kadar büyütme. Bu insanları senin için değerli kılan nedir? Halk dediğin nankör olmak zorundadır. Hep daha fazlasını istemek zorundadır. Eğer halk nankör olmazsa gelişemez. Gelmiş geçmiş en iyi cumhurbaşkanı dahi olsa yaptığı ufak hatalar onun görevini bitirmelidir. Ki zaten gelişmiş ülkelerde bu durum böyle. Ancak bizim gibi ülkeler hep başkanları anlamsız bir şekilde yüceltiyorlar. Yüceltilmesi gereken tek şey millettir. Millet 9 bin lira maaş alırken vekili,başkanı,valisi,kaymakamı 50-100 bin lira para alamaz. Millet gecekonduda otururken birileri sarayda oturamaz. Atatürk dahi olsan saraylarda oturamazsın,halktan bu kadar yüksek maaş alamazsın. Stadlarda sana küfür ettiler, seni istifaya çağırdılar diye onları cezalandıramazsın,Milletine adaleti sağlayamıyorken yüzlerce koruma ile dolaşamazsın. Çünkü burası Türkiye CUMHURİYETİ Cumhurbaşkanları,Valiler,Kaymakamlar... yönetici değil hizmetkârdır.

@T_u_x İnce son olaylardan sonra kazanabilir. Bence ilk turda doğru partiye, ikinci turda zorunlu partiye oy verin.

Son düzenleme:
Kılıçdaroğlu gelirse zaten o zaman bitecek bu ülke.

Gösteriş için umreye giden kişi değil miydi bu ya.

Öyle zaten günaydın ayrıca.

Haklısın hepsi dış minnakların oyunu(!). Seninle tartışmayacağım. Sonunun bir yere varmayacağını biliyorum ve daha da önemlisi kendime ve bu konuyu okuyan ve mesaj yazan saygıdeğer üyelere bir saygım var. İyi sosyaller.

Bence oldukça demokratik. Cumhurbaşkanı'na küfür, hakaret etmek serbest. Bakanlara küfretmek serbest. Berat Albayrak'ın bebeği oldu. Yeni doğmuş bebeğe küfürler edildi. Edenlere hiçbir şey olmadı. Bu da gayet demokratik bir ülke olduğumuzu gösteriyor. Amaaa muhalefetten birine hakaret edersen, işte o zaman yandın.

Hocam siz hangi evrende yaşıyorsunuz bana da bir bilet alın.
Bakanların önemi kalmadı meclisin bir ağırlığı kalmadı milletin söz hakkı bitti bu mu demokratik Cumhurbaşkanı'na hakaret nereye serbest sadece onun çizimini yapan ya da videosunda hakaret bile etmeyen kac YouTuber Cumhurbaşkanı'na hakaretten dava yedi siz bunları biliyor musunuz?
Nereye demokratik tüm yetkinin bir insanda toplamasımi demokratik? Azıcık geçmişi hatırlaman bile ülkenin nereye gittiğini gösterir.

Gösteriş için umreye giden kişi değil miydi bu ya.

Öyle zaten günaydın ayrıca.

Lütfen mağaraniza dönün gidiş biletini diğer arkadaşlarla karşılarız ama tek yön.

Kılıçdaroğluna oy vermeyin. Erdoğan'ın yaptığı zararları açıklamaya başlasam yani onun ile ilgili yeni bir konu açsak 100 sayfa olurdu. Ama en basitinden şu an ülkemiz demokratik bir cumhuriyet değil.

Hocam 2.turda büyük ihtimal CHP kalacak o zaman vermemiz lazim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar dünya cumhuriyetler tarihinde belki ilk kez devrilmesi gereken iktidar değil muhalefet oldu. Dün yaşanan olaylara bakarsak:
1-Bunca yıldır ana muhalefet partisi olmuş bir parti halkın yanında olacağına kendi emellerini düşünmüştür. (söylentiyi naklediyorum.)
Milletin yararı için kurulmuş bir ittifak "bunlar milleti değil kendilerini düşünüyorlar" diyerek parçalanmış durumda.
2- Tüm bu olayların ardından bazı öfkeli ana muhalefet seçmeni memleket partisine yönelmeye başladı.
3- Öte yandan 5'li hükümet kavramı ile yönetilen bir cumhuriyet ne kadar doğru olurdu? Böyle bir yönetim milletin iradesine mi yoksa kendi çıkarına göre mi hareket ederdi? Farklı ideolojiler ile kurulmuş ve yönetimde farklı farklı istekleri olan partiler birbirleri içinde nasıl uyum sağlayabilirler?

Daha çok madde yazılırdı ama biraz da sizlerin fikirlerini merak ediyorum. Bir durum değlendirmesi yaparsanız bu durumu nasıl değerlendirirdiniz?
Endişe duymuyorum. İslamı sömürdüler sırada milliyetçiliği sömürecekler. İlk 5-10 yıl rahat olur sonra bozulmaya başlarız.

Kılıçdaroğlu yönetmesine yönetir, evet birkaç saçma vaadi var fakat onun dışında yönetemez diyemeyiz. Kılıçdaroğlu'nu istemiyor oluşumuzun sebebi seçilemeyecek olması onun dışında başka bir neden yok.

Screenshot_2022-12-27-12-58-41-088_com.twitter.android.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı