Ümit Özdağ: “Temmuz 2022 itibariyle 1 milyon 476 bin 368 Suriyeliye vatandaşlık verildi.”

Böyle siyaset olmaz işte. MUŞ MIŞ kesin şöyledir kesin böyledir diye biz bulmaca mı çözeceğiz? Bir şey açıklıyorsa delileri belgesi olacak en kötü isim verecek. Şu kurumda çalışan şu isimden aldığım veriler diye... Öbür türlü kaynak ne kaynak mabadım gibi oluyor.
Seninkiler camimize ayakkabıyla girdiler, bira şişeleri getirdiler, benim başörtülü bacıma saldırdılar dediğinde de kanıt bekledin mi Özkan kardeş? Cuma günü görüntüleri yayınlıyoruz dediklerinde kaç Cuma bekledin?
Böyle mi iktidara yürüyecek böyle mi halkı kucaklayacak? Herkese saydırarak mı?
Seninkilerden süslü sülüman Özdağ'a soros çocuğudur, operasyon çocuğudur, hayvandan aşağıdır dediğinde böyle sesin çıktı mı? Onun için de herkese saydırdı dedin mi Özkan kardeş?

Yalan söylendiği ispat edecek münasip bir dil ile işte. Diğer türlü ucuz siyaset oluyor sadece.
Seninkilerin milletin gözünün içine baka baka söylediği yalanları ispat edebilecek, münasip bir dille ve sert bir dille arayışa giren gazeteciler ve siyasiler şuan hapiste Özkan kardeş, ülke böyle tek elden yönetiliyorken ispat edilsin diye başvurulması gereken "hukuk, adalet" gibi mecralar yönetenin elindeyken çabalayan en azından korkmadan çabalayan adama ucuz siyaset yapıyorsun diyorsun. Peki seninkiler sırf oy alabilmek için Diyarbakır'a gelince Kürt kardeşlerim, Trabzon'a gidince Laz kardeşlerim, İzmir'e gidince efe kardeşlerim dediğinde onun için de ucuz siyaset yapıyor dedin mi Özkan kardeş?

Veri doğru ise o adama ne olursa olsun. Daha doğrusu ne olabilir. Çıktığı mahkemede ben yalan veya yanlış belge yaymadım rakamlar doğru der.
Vay be demek ki sen devletinin yargılarına bu kadar güveniyorsun ha Özkan kardeş 😂 şaşırmadım.

Son düzenleme:
İktidar ile devleti karıştırmayın. Şu an tüm kurumlar iktidarın elinde ve onların isteğine göre hareket ediyorlar. Bunun için açıklanan rakamların sadece "adı" resmi olarak geçiyor, geçerliliği yok.

Hiçbir zaman KK'yi savunmadım, savunmam da. KK öyle söyledi diye ona inanmadım, şimdi de inanmıyorum. İktidara da inanmıyorum. Çünkü ikisi de gerçekleri yansıtmıyor.

Enflasyon da gerçekten %70'tir zaten. Faizi düşürüyorsan kredi faizini de düşüreceksin. Gidin alın az faizle krediyi.

Şuanki iktidar gitse yerine X partisi gelse yine kurumlar X partisinin elinde olacak. Devleti iktidar yönetir. Devlet kalıcı iktidar geçicidir. Ha sen resmi açıklamalara inanmayıp geçerliliği yok deyip ortaya konuşan bir adama inanıyorum dersen yani ona söylenebilecek birşey yok. Ama objektif bakarsan karşıt iki parti (A ve B partisi) aynı verileri söylerken C partisi ise çok uçuk bi rakam söylüyor ve herhangi bir kaynağı yok. Burdan sonrası tabii sana kalmış kime inanıyorsan inanabilirsin.

Şuanki iktidar gitse yerine X partisi gelse yine kurumlar X partisinin elinde olacak. Devleti iktidar yönetir. Devlet kalıcı iktidar geçicidir. Ha sen resmi açıklamalara inanmayıp geçerliliği yok deyip ortaya konuşan bir adama inanıyorum dersen yani ona söylenebilecek birşey yok. Ama objektif bakarsan karşıt iki parti (A ve B partisi) aynı verileri söylerken C partisi ise çok uçuk bi rakam söylüyor ve herhangi bir kaynağı yok. Burdan sonrası tabii sana kalmış kime inanıyorsan inanabilirsin.
Ümit Özdağ'ın söylediği sayıya inandığımı ya da inanmadığımı söylemedim ama gerçek şu ki resmi rakamlardan daha fazla. Bunu sizin de gördüğünüzü düşünüyorum. Sadece kağıt üzerinden okuyup bunlar resmi rakamlardır diyenlere inanıyorsanız ben de size bir şey diyemiyorum.

İktidar değişse ve aynı devam etse ona da söylerim. Peki siz gerçekten enflasyonun %70 olduğuna inanıyor musunuz?

Seninkiler camimize ayakkabıyla girdiler, bira şişeleri getirdiler, benim başörtülü bacıma saldırdılar dediğinde de kanıt bekledin mi Özkan kardeş?

Ben basın önüne çıkıp bu konuyu savunmadım veya konu açmadım ki alakasız saçma örnekler vererek haklı mı olacaksınız?
Ayrıca camiye ayakkabı ile girildi gezi olayları sırasında orası talan edildi resmen bu bir gerçek. Kamu araçlarına zarar verildi yakıldı sağ sol yağmalandı taşlandı polis ile çatışıldı bunlar hep gerçekler.
Başörtülü bacım muhabbeti bir gazetecinin iddiasıydı ve şahitlerim var demişti. Sonradan kanıtlanamadı. Git gazeteciye söyle halen hayatta ve halen gazetecilik yapıyor.

Bir yanlışı söyleyince Ümit Özdağ'ın yanlışları doğru olmuyor.

Ben bir vatandaş olarak seçmen olarak KAYNAK soruyorum sadece. Bana alakasız örnekler veriyorsun.

Peki seninkiler sırf oy alabilmek için Diyarbakır'a gelince Kürt kardeşlerim, Trabzon'a gidince Laz kardeşlerim, İzmir'e gidince efe kardeşlerim dediğinde onun için de ucuz siyaset yapıyor dedin mi Özkan kardeş?

Senin yaşın baya ufak heralde. Sedat Peker etkisinde kalmışsın. Azcık kendin ol lütfen.

Bir parti Trabzon'a gidip Laz kardeşim Diyarbakır'a gidip Kürt kardeşim diyebilir bunlar siyaseten yanlış değil. Ama tezkereye hayır oyu verip Çorum'a gidince biz iktidar olunca Kandil'i dümdüz edecez demek ucuz siyaset işte. Biz HDP ile aramıza mesafe koyuyoruz diyerek. Diyarbakır'a gidince onları ziyaret etmek kayyum atanan belediyelere gitmek onlarla program yapmak ucuz siysetttir işte. Veya 3-5 oy için Selahattin Demirtaş'ı serbest bıkaracam demek ucuz siyasettir.

Tekrar söylüyorum KAYNAK KAYNAK KAYNAK. Bir sayı açıklarken kaynak verecek.

Ben basın önüne çıkıp bu konuyu savunmadım veya konu açmadım ki alakasız saçma örnekler vererek haklı mı olacaksınız?
Ayrıca camiye ayakkabı ile girildi gezi olayları sırasında orası talan edildi resmen bu bir gerçek. Başörtülü bacım muhabbeti bir gazetecinin iddiasıydı ve şahitlerim var demişti. Sonradan YALAN çıktı. Git gazeteciye söyle halen hayatta ve halen gazetecilik yapıyor.

Bir yanlışı söyleyince Ümit Özdağ'ın yanlışları doğru olmuyor.

Ben bir vatandaş olarak seçmen olarak KAYNAK soruyorum sadece. Bana alakasız örnekler veriyorsun.

Senin yaşın baya ufak heralde. Sedat Peker etkisinde kalmışsın. Azcık kendin ol lütfen.

Bir parti Trabzona gidip Laz kardeşim Diyarbakıra gidip Kürt kardeşim diyebilir bunlar siyaseten yanlış değil. Ama tezkereye hayır oyu verip Çoruma gidince biz iktidar olunca Kandil'i dümdüz edecez demek ucuz siyaset işte. Biz HDP ile aramıza mesafe koyuyoruz diyerek. Diyarbakır'a gidince onları ziyaret etmek kayyum atanan belediyelere gitmek onlarla program yapmak ucuz siyasetttir işte. Veya 3-5 oy için Selahattin Demirtaş'ı serbest bıkaracam demek ucuz siyasettir.

Tekrar söylüyorum KAYNAK KAYNAK KAYNAK. Bir sayı açıklarken kaynak verecek.
Senin basın önüne çıkacak vasfın yok, sen sadece basın önüne çıkanların burada şakşakçılığını yaparsın. Kaynak soran sensin, çiftte standardı bırak soruyorum işte bu mevzular yaşandığında da kaynak sordun mu sormadın çünkü onlar seninkiler. Madem o olay yalandı seninkiler bunun yalan olduğunu bilecek kudrette değil mi? Niye o yalana ortak olup "ucuz siyaset" yaptılar? O gazeteci padişahının buyruğu olmadan gazetesine A harfini bile yazabilir mi Özkan kardeş? Benim yaşım ufak doğrudur, senin gibi tarihi geçmiş olup at gözlükleriyle önüme konanı yiyecek kadar içim geçmedi. Kaynak soruyorsun ya, seninkiler ülkeyi soydu soğana çevirdi kaynak milletimdir milletim diye diye onlara kaynak soranı da içeri attılar. Senin bu çiftte standardın ancak senin gibileri etkiler bizleri değil. Seninkiler yapınca kaynak yok, öteki taraf yapınca kaynak. Ne güzel İstanbul be.

O gazeteci padişahının buyruğu olmadan gazetesine A harfini bile yazabilir mi Özkan kardeş?

Gayet yazar tabi. Bu gazeteci Elif Çakır. Şuan Karar TV'de sadece Erdoğan'ı eleştiriyor neredeyse. Ve neredeyse her 3 ayda bir muhalefet o kanala çıkıp konuşuyor gayette.

Senin bu çiftte standardın ancak senin gibileri etkiler bizleri değil. Seninkiler yapınca kaynak yok, öteki taraf yapınca kaynak. Ne güzel İstanbul be.

Yaa arkadaşım bir şey iddia ediyorsan iddianı kanıtlaman gerekir. Diğer taraf dediğin zaten devlet kanadı. Ben sıradan bir vatandaş olarak devlete belge delil sormam ki. Devlet zaten resmi bir oluşum. Söyledikleri zaten kendiliğinden otomatik bir kaynak.

Ama Ümit Özdağ kim(!) Benim için söylediklerinin bir geçerliliği yok diyorum. Ama bir belge bilgi kaynak sunarsa inanabilirim diyorum.

Ama sen alakasız alakasız örnekler sunuyorsun sadece. Ben gezi olaylarını canlı yaşadım o zamanı süreci biliyorum. Ezbere konuşmuyorum. Ayrıca velev ki belgesiz bilgsiz yalan ithamlar olsun. Bunlar Ümit Özdağ'ı doğru mu yapıyor.

Kaliteli siyaset için belgeli bilgili kaynaklı konuşmalı olay bu kadar basit.

Yarın başka bağımsız bir vekil çıksa yok efendim Ümit Özdağ'da bilmiyor Göçmen sayısı 15 milyon vatandaşlık verilen 5 milyon dese onada mı inanacaksın sorgulamadan? Bu kadar basit mi bu işler?

Arkadaşım bir şey iddia ediyorsan iddianı kanıtlaman gerekir. Diğer taraf dediğin zaten devlet kanadı. Ben sıradan bir vatandaş olarak devlete belge delil sormam ki. Devlet zaten resmi bir oluşum. Söyledikleri zaten kendiliğinden otomatik bir kaynak.
Bu mesajına gülüp, sana ayırdığım vaktimin sonuna geliyorum. Umarım bir gün seni ve senin gibileri fonlayanlar şimdilik ellerinde tuttukları yargıdan arkalarına bakmadan ülkeyi satıp paralarını gönderdikleri deniz aşırı ülkelere kaçarken(ki umarım gidemezler) aslında dertlerinin hiçbir zaman vatan, millet ve halk olmadığını anlarsın. İşte o zaman bu yazdıkların aklına gelir de o çok güvendiğin iktidarının zamanında Mustafa Kemal ve onun gibi şerefli nice önderin ne çilelerle ve zorluklarla sen bu günlerinde özgür yaşa diye kurdukları ülkeyi ne hale koyduklarını görürsün. Ülkede satılmadık toprak kalmadı, imara açılmayan, ihaleye verilmeyen bir tane orman kalmadı. Üretim bitti, tarım bitti, hayvancılık bitti. Domatesi, tavuğu geçtim samanı ithal edecek duruma gelmişsin hala bana gelmiş devlet resmi bir oluşum söyledikleri kaynak diyorsun. Bu iktidar 20 yıldır ülkeyi düzgün yönetiyor madem ülke niye bu halde? Yazık bana ki sana cevap verdim, seninle aynı mesajda yer aldım. Ne olduğun belli, amacın belli, forumda ne işe yaradığın belli. Hata benim.

Devlet zaten resmi bir oluşum. Söyledikleri zaten kendiliğinden otomatik bir kaynak.
İktidar değişirse lütfen her söylediklerine inanın olur mu? Belge sorarsanız bu yazınızı hatırlatırım.

Geri
Yukarı