Ümit verip bırakan kıza karşı ne yapmalıyım?

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 3 hafta önce bir kızla tanıştım ve her şey çok iyi gidiyordu. Normalde çok ilgi ve değer verip kısa sürede bağlanan birisiyim, kız da bu ilgi ve değeri bana vermişti. Sabahlara kadar olan saatlerce konuşmalarımız, iltifatlar, her gün buluşmalar falan bayağı bayağı birbirimize adım ata ata yaklaşıyorduk.

Bu hafta ne olduysa kız bir günde beni umursamadı önce mesajıma geç baktı, sonraki gün 10 saat boyunca bana yazmadı ve yazınca da hiçbir şey olmamış gibi bir mesaj attı.

Her zaman bana karşı çok iyi olan kız hatta yakında sevgili olacakken bir günde bana yabancı oldu, daha sonrasında telefonla arayıp beni arkadaş olarak gördüğünü söyledi. Bunun yalan olduğunu biliyordum yani biz flörttük ve sevgili olacaktık. Bana çok koydu bu çok ağır bir travma yaşattı, arkadaş olarak devam edeceksek ben varım ama dahası olmaz dedi arkadaşlığı da ben kabul etmedim. Şu an deli gibi özlüyorum ne yapmam lazım aşırı kötüyüm. 4 gündür kendime gelemedim. :(

O kızı tamamen görmezden gelmekten başka yapabileceğin hiçbir şey yok. Şu noktada daha fazla zorlarsan hem küçük düşersin hem de daha çok üzülürsün. Kızın kim bilir kaç tane konuştuğu erkek vardır. Yedekte bekletip oyalayacak seni.
Olmuyor ki ben değer verdiğim birisini bu kadar kısa bir sürede silemiyorum, birisinin kalbini çok ufak kırsam bile mahvoluyorum millet duygularla ne kadar kolay oynayabiliyor aklım almıyor. Eskisine döndüğü için beni bıraktığını düşünüyorum.

@Donkobus illaki unutursun stalk falan yapıyorsan bırak gün içinde kızı düşünme. Zaten bir geçmişinde yok. Ama kızın bunu yapma sebebi senin çok kolay baglanman. 10larca saat yazışarak gizemi öldürmüş ve kızı sıkmış oluyorsun kendin arkadaş moduna giriyorsun yani.
Çıkardım instadan numarasını da sildim stalk yapmadım, hatta o numaramı hala silmemiş, yani onun dışında zaten flört ettiğimiz için çok konuşurduk. Arkadaş olan bir kız en başından mesafe koyar ve tavrını en net şekilde belli eder, bu öyle değildi.

Bu kadar duygusal olursan karşı cinsle hiçbir zaman sağlıklı bir ilişki kuramazsın ve hep üzülen sen olursun maalesef. Zaten ortada bir yaşanmışlıkta yok. Çok fazla büyütme bence ve seni gerçekten sevecek birini illa bulursun.

Bu kadar duygusal olursan karşı cinsle hiçbir zaman sağlıklı bir ilişki kuramazsın ve hep üzülen sen olursun maalesef. Zaten ortada bir yaşanmışlıkta yok. Çok fazla büyütme bence ve seni gerçekten sevecek birini illa bulursun.
Yani duygusal ve bağlanma olarak elde olmuyor ama güven olarak çok kırdı bundan sonraki hayatımda yeni birisine bu şekilde güvenebileceğimi hiç sanmıyorum. Evet ortada bir yaşanmışlık yok ama neredeyse 1 ay olmuş ve insan alışıyor ne bileyim ondan gelen bir mesaja bile mutlu oluyordum yani.

Ayrıca hani hiçbir kız kendini hatalı duruma sokmaz ama ben gerçek nedeni öğrenmek istiyorum yani neden olmadı neden flört etti neden tam olacakken bir anda beni köşeye attı gibi gibi bunları hep sorguluyorum.

Sevgili olsanız bile sonsuza kadar öyle kalacağınızın garantisi yok. Uzun süreli bir şeyler yaşadıktan sonra ayrılmak yerine böyle bitmesi daha iyi olmuş.

Evet haklısınız, mesela ilk sevgilim beni aldatmıştı ne olduğunu öğrendikten sonra hiç üzülmedim, ama hani yarı yolda bırakılmak veya başka bir erkeğe tercih edilmek çok daha kötü bir şeymiş onu fark ettim

Ayrıca hani hiçbir kız kendini hatalı duruma sokmaz ama ben gerçek nedeni öğrenmek istiyorum yani neden olmadı neden flört etti neden tam olacakken bir anda beni köşeye attı gibi gibi bunları hep sorguluyorum.

Böyle forumdan detaylı karakter analizi yapamam. Kızın yaşını bile bilmiyorum ama genç yaştaki kızlar pek ne istediklerini bilmezler. Ya gençliğinden kaynaklanıyordur ve erkekleri tanımaya çalışıyordur ya da bir karakter sorunudur ve kötü niyetlidir bilemiyorum. İki türlü de senin pek umurunda olmamalı salla gitsin.

Böyle forumdan detaylı karakter analizi yapamam. Kızın yaşını bile bilmiyorum ama genç yaştaki kızlar pek ne istediklerini bilmezler. Ya gençliğinden kaynaklanıyordur ve erkekleri tanımaya çalışıyordur ya da bir karakter sorunudur ve kötü niyetlidir bilemiyorum. İki türlü de senin pek umurunda olmamalı salla gitsin.
Haklısınız, 19 yaşındaydı olgun olduğunu söylerdi ama hiç öyle değilmiş, aslında ne istediğini biliyordu da eski defteri kapatmadan hayatına beni aldı ve eskisinden haber alınca direk beni görmezden gelip aradığında bu kadar çok yazıp aramamamı söyledi. Sonrasında mesajlarla konuşmuştuk bana karşı hislerinin hiç değişmediğini hep aynı olduğunu ve benim de ona bağlanmamam için bu kararı verdiğini söyledi tabi hiçbirine inanmasam da çok büyük bir ihtimalle exine döndüğünü düşünüyorum. Zamanla atlatırım umarım

Geri
Yukarı