Üniversite Bölüm Önerisi

ThinkDifferent

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şuana kadar olan hayatımın çoğu masa başı geçti oyunları, sinemayı hep sevmişimdir ve her zaman yazılım üstüne bir meslek hayal etmişimdir ancak son bir kaç yıldır gelecekte ofisin birinde 8 saat oturma fikri hiç ilgimi çekmiyor sahil güvenlik görevlisi olmak bile daha ilgi çekici diyebilirim.(Üniversiteyi okuma sebebim zaten maksat yurt dışına çıkayım yoksa direk gidip başlardım bir işe.) Biraz kararsızım o yüzden, üniversiteyi muhtemelen Polonya'da okuyacağım Warsaw Film Okulu vs. buldum da pek karar veremiyorum biraz fikir alayım dedim sizce?

Bende aynı düşüncedeyim. Masabaşı bir iş olmadığı ve arkeolojiye ilgim olduğundan bir ara arkeoloji düşünmüştüm fakat işsizlik malum. Eğer üniyi yurt dışında okuyacak kadar zenginsen arkeolojiyi tavsiye ederim. Saha çalışmaları efsane.

Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum. Para kazanmak için okumuyorum. Zevkine okuyorum. Çok güzel bölüm.

Mesajından pek bir şey anlamadım, bizden ne bekliyorsun? “Varşova Film Okulu”nda okumalısın ya da masa başı bir meslek seçmelisin mi? Üniversiteyi okuma nedenim yurtdışına çıkmak demişsin, bu genelde Türkiye’de üniversite mezunu olup yurtdışında kariyer yapmak olarak algılanıyor, Varşova Film Okulu’na gitmeyi mi kastediyorsun aslında?

Mesajından pek bir şey anlamadım, bizden ne bekliyorsun? “Varşova Film Okulu”nda okumalısın ya da masa başı bir meslek seçmelisin mi? Üniversiteyi okuma nedenim yurtdışına çıkmak demişsin, bu genelde Türkiye’de üniversite mezunu olup yurtdışında kariyer yapmak olarak algılanıyor, Varşova Film Okulu’na gitmeyi mi kastediyorsun aslında?
sizden isteğim masa başı olmayan sahada çalıştığımız üniversite bölümleri önermeniz. ( üstteki arkeoloji öneren arkadaş gibi.)

Bu ilk 1000'e girmek çok mu zor? Üniversiteye seneye girmek istiyorum. Zaten öyle olacak.
Tabii ki çok zor. Zaten genellikle ilk 1000'e girenler ortaokuldan beri bir tempoya alışmış insanlar oluyor. Ha bu demek değil ki sonradan başlayanlar giremez. İş zekayla başlıyor ama sonucu çalışma getiriyor.

Geri
Yukarı