Üniversite ile ilgili sorular

luckluckii

Hectopat
Egitim ile ilgili cok fazla sorularim var. Bu sorulara cevaplar ariyorum. Ogrenci islerine gitsene demeyin. Cunku disari cikmak istemiyorum malum nedenden dolayi. Ogrenci isleri acik mi hiçbir fikrim yok.

2017 yilinda 2 yillik yuksek okul kazandim. Kaydimi yaptirdim ama 1 kez bile gitmedim okula. Zaten uzaktan ogretime gitmeme gerek var miydi? Yani videolu derse girmedim, sinavlara girmedim. Simdi;

1- Ben bu bolume devam etmek istiyorum edebilir miyim? Pasif ogrenciler bolumundeyim, aktif ogrenciler bolumune nasil gecis yaparim?

2-Kac yilda okuldan atiliyoruz? Kayitlarda hala ogrenci olarak gozukuyorum, belli ki atilmamisim hala.

3-Ogrencilimi aktif hale getirdikten sonra 15 Eylül'u mu bekleyecegim? Yoksa istedigim vakit baslayabiliyor muyum?

4-Bu yil ÖSS sinavina girecegim. Şu anki ogrenciligimi dusurur mu?

5-2 yillik veya 4 yillik kazanmam halinde 2 okulu da ayni anda yurutebilir miyim?

Dosya Ekleri

• 123123123.PNG
    123123123.PNG
    9,3 KB · Görüntüleme: 27
Ders seçip aktif öğrenci olabilmen lazım. Okulu uzattığın için harç ödeme gerekir muhtemelen.
Eğitim süresi onlisans için 4 yıl olması lazım ama kesin bilgim yok. Okuldan okula bile değişiyor olabilir.
Aktif olursan bahar döneminde baslayabilmen lazım ama 2. Dönem derslerini alırsın önce. Örneğin mat101 yerine mat102'yi alırsın. Sonra seneye mat101'i alırsın.
ÖSS dediğin üniversite sınavı sanırım. Öğrenciliğini düşürmez ama bir yere kayıt yaparsan düşer. Tam emin değilim ama lisans bölümüne kayir yaparsan dusmeyebilir.
Aynı kapıya çıkıyor işte. Düzgün bölümlerde yönetmeliğe göre mümkün olsa da beraber götürmek bence imkansız.
YÖK'ün ve üniversitenin paylaştığı yönetmelikler vardır. Onlara bakman lazım. Öğrenci işlerine sorsan onlar da düzgün bilmiyordur, biliyorlarsa da sana düzgün bilgi vermezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı