Üniversite ilk dönem 2'nin altında olmak

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Arkadaşlar merhaba, üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. İlk dönem ortalamam 2'nin altında tahminimce 1.60 vesaire olacak. Ve CC altında epey dersim var 1 tane de ff im var. Ff i sonraki sene vereceğim ancak şöyle bir sorum var. Ben ikinci yarıyıl iki dönemin ortalamasını 2 yaparsam ilk dönem CC altındaki dersleri vermek zorunda mıyım? Yani bu dönem 1.60 da kaldım diyelim 4 tane CC altı ders var. Direk bunlardan kalıyor muyum yoksa diğer dönem ile bu dönemin ortalamasını 2 yaptığımda hepsinden başarılı mı sayılıyorum. Teşekkürler şimdiden. Yönetmeliği okudum ancak açıkça yazmamışlar. Yine de ekte yönetmeliği belirttim.

Dosya Ekleri

• 14119_1_isik-universitesi-ders-kayit-yonergesi_R2.pdf
    80,2 KB · Görüntüleme: 294
  • 14119_1_isik-universitesi-lisans-onlisans-yonetmeligi_R3.pdf
    133,4 KB · Görüntüleme: 32
Işık üniversitesini bilmiyorum fakat FF direk kaldı anlamına geliyordu bizde DD alır iseniz ortalamanız 2,5'in üstünde ise dersi tekrar vermek zorunda kalınmıyordu ve ileride CC'ye dönüşüyordu mezun olunca.

Işık Üniversitesi'ni bilmiyorum fakat ff direk kaldı anlamına geliyordu bizde dd alır iseniz ortalamanız 2, 5'in üstünde ise dersi tekrar vermek zorunda kalınmıyordu ve ileride CC'ye dönüşüyordu mezun olunca.

Demek istediğim şu. İki yarıyıl ortalamasını 2'nin üzerinde tutarsam, ilk dönem CC altında kaldığım derslerden (ff hariç) geçmiş oluyorum değil mi?

Dostum buradaki insanların senin üniversitenin yönetmeliğini okumasını beklememelisin bence. Yönetmeliği okuyup anlamadıysanız ya öğrenci işlerine ya bir bilene ya da arkadaşınıza falan sorun öğrenin. Neyden bahsettiğinizi anladım. Koşullu geçtiğiniz derslerle alakalı sorunuz var ama bu her üniversitede farklı işliyor. Bazı üniversitelerde 4 senenin genel ortalaması baz alınırken bazı üniversitelerde aktif dönem veya yıl sonu notu baz alınıyor olabilir.

Fd'de geçmiyor diye biliyorum ara öğrenci işlerini mübarek kesin bilgi alırsın.

Dostum buradaki insanların senin üniversitenin yönetmeliğini okumasını beklememelisin bence. Yönetmeliği okuyup anlamadıysanız ya öğrenci işlerine ya bir bilene ya da arkadaşınıza falan sorun öğrenin. Neden bahsettiğinizi anladım. Koşullu geçtiğiniz derslerle alakalı sorunuz var ama bu her üniversitede farklı işliyor. Bazı üniversitelerde 4 senenin genel ortalaması baz alınırken bazı üniversitelerde aktif dönem veya yıl sonu notu baz alınıyor olabilir.

Hocam danışman ve öğrenci işlerine mail attım. Fakat açık bir şekilde yanıt alamadım. Bundan ötürü yazma gereği duydum. Yardımcı olmak isteyenler vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı