Üniversite ve oyun için laptop önerisi

Adam Excalibur leşini mi alsın? Omen laptoplarda kapak tuşu işlevini değiştirdiğini takdirde bir sorun olmuyor. Millet de kronik sorun diye HP haterlığı aşılıyor.

Rehberinde de sana dedim ne yapılması gerektiğini. Bu bütçede kronik ghostling panelli nitro ya da leş kalitedeki excalibur alınmaz.
Aşırı agresifsiniz. Forumda genel kitle böyle olduğundan normal karşılıyorum gerçi...
HP haterlığı Victus 15 serisinden başlıyor sonra Omen sonra 16 diye gidiyor. Yani gerçekten haterlık var orada haklısınız ama rehberler resmen alınmaması için yapılmış. 😀
Yani o kadar uğraşmış adam rehberler için alınsın mı demeli ?

Omen için söylüyorum. Kapak tuşu işlevini ayrıca "hiçbir şey" olarak ayarlamalısın ki böyle bir şeyle karşılaşmayasın. Omenimden bunun dışında memnunum fakat yazılım hatası gibi bir sorun değil bu. Hassas sensörü trackpad yerine heatsink'in yanına yerleştirmek gibi saçma bir sorun. Bu laptoplara verilen para az değil, firmanın yapması gereken ürünlerini geri çağırmak. Ben kaliteli olsun diye ekstra para verip victus, excalibur veya monster yerine Omen alıyorsam bunun karşılığı "kapak tuşunun işlevini değiştirirseniz sorun olmaz" olmamalı. Niye bundan feragat edeyim ki? Outlet ürün mü alıyorum? 5 kuruş parayı eksik versem ürünü göndermeyecek firmanın bu yaptığını söyleyince hp nefreti yaymış mı oluyorum? Servisin habersiz şekilde bağlantıyı kesip yalan söylemesi de cabası.
Maalesef global markaların eleştirisi çok zor oluyor Allah size sabır versin ve yardımcınız olsun. Ben G870 eleştirdim diye bile haterlık yaptığımı ilan edenler olmuştu, alıştım artık.

Olayın başıma gelmesi ve servisin yalan söylemesiyle rehberi oluştururken sinirliydim. Aradan birkaç ay geçmiş, eğer iade edersem o bilgisayar muadilindeki bilgisayarları aynı paraya alamayacağımı bildiğimden de moralim bozuk. Biraz düşününce kapak kapatması sonrası komutların gerçekleşmeyeceğini kabul eden kişilerin Omen 16 alabileceğini düşünüyorum. Benim bilgisayarım hakkımdaki tek şikayetim bu kapak sensörünün yüksek sıcaklıklar altında çalışmayacak olması ve HP'nin sorumsuzluğu. Sensör dışında bilgisayarımın sıcaklıkları olsun, diğer bileşenleri olsun memnunum bana bir sorun çıkarmadılar. Omen 17'ler bu probleme sahip değil.

Tabi ki Omene bütçesi yeten kişilere Omen yerine kesinlikle linkinin paylaşıldığı 7840HS Rtx4060 Nitro 16'yı öneririm.

Ben 6 ay önceki fiyatı alacağımı bilmeme rağmen Omeni iade edip Nitro 16'ı almaya çalışacağım. üzerine biraz daha para eklemem gerekecekse de 2 senelik garantisi bulunan ve anakart tasarım hatasının bilgisayarın kapak işlevinde sorun çıkarmayan yeni bir bilgisayar tercihim. Omen 16 alırkende en çok bu ikisinin arasında gidip gelmiştim zaten.

Merak edenler içinde 13500HX bilgisayarı serin tutmak adına limitli olduğu için R23'te 17.000 civarı bir değer verirken 7840HS 18.000 civarı veriyor.

Olayın başıma gelmesi ve servisin yalan söylemesiyle rehberi oluştururken sinirliydim. Aradan birkaç ay geçmiş, eğer iade edersem o bilgisayar muadilindeki bilgisayarları aynı paraya alamayacağımı bildiğimden de moralim bozuk. Biraz düşününce kapak kapatması sonrası komutların gerçekleşmeyeceğini kabul eden kişilerin Omen 16 alabileceğini düşünüyorum. Benim bilgisayarım hakkımdaki tek şikayetim bu kapak sensörünün yüksek sıcaklıklar altında çalışmayacak olması ve HP'nin sorumsuzluğu. Sensör dışında bilgisayarımın sıcaklıkları olsun, diğer bileşenleri olsun memnunum bana bir sorun çıkarmadılar. Omen 17'ler bu probleme sahip değil.

Tabi ki Omene bütçesi yeten kişilere Omen yerine kesinlikle linkinin paylaşıldığı 7840HS Rtx4060 Nitro 16'yı öneririm.

Ben 6 ay önceki fiyatı alacağımı bilmeme rağmen Omeni iade edip Nitro 16'ı almaya çalışacağım. üzerine biraz daha para eklemem gerekecekse de 2 senelik garantisi bulunan ve anakart tasarım hatasının bilgisayarın kapak işlevinde sorun çıkarmayan yeni bir bilgisayar tercihim. Omen 16 alırkende en çok bu ikisinin arasında gidip gelmiştim zaten.

Merak edenler içinde 13500HX bilgisayarı serin tutmak adına limitli olduğu için R23'te 17.000 civarı bir değer verirken 7840HS 18.000 civarı veriyor.
Hocam mahkemenin aynı sizin gibi sorunlu ürün gelen birine ürünün güncel fiyattan iade yapılmasını kararlaştığı bir dava haberi okumuştum. Bir araştırın.

En çok Omen 15'i seviyordum ben, sonrası bana bozmuş gibi geliyordu. Omen 17'ye bakmadım ama Omen 15'i kullanmıştım süper cihazdı.

Omen için söylüyorum. Kapak tuşu işlevini ayrıca "hiçbir şey" olarak ayarlamalısın ki böyle bir şeyle karşılaşmayasın. Omenimden bunun dışında memnunum fakat yazılım hatası gibi bir sorun değil bu. Hassas sensörü trackpad yerine heatsink'in yanına yerleştirmek gibi saçma bir sorun. Bu laptoplara verilen para az değil, firmanın yapması gereken ürünlerini geri çağırmak. Ben kaliteli olsun diye ekstra para verip victus, excalibur veya monster yerine Omen alıyorsam bunun karşılığı "kapak tuşunun işlevini değiştirirseniz sorun olmaz" olmamalı. Niye bundan feragat edeyim ki? Outlet ürün mü alıyorum? 5 kuruş parayı eksik versem ürünü göndermeyecek firmanın bu yaptığını söyleyince hp nefreti yaymış mı oluyorum? Servisin habersiz şekilde bağlantıyı kesip yalan söylemesi de cabası.

Ben sana ima ederek söylemiyorum, yaşadığın talihsizlikler de gördüm zaten ama HP kendi laptoplarını f/p kıvamına getirebiliyorsa bunu kullandığı anakarttan kısarak yapıyor. Anakarttan kıstığı için diğer muadillerine göre daha ucuz oluyor cihaz.

Markaların üst segment modelleri 50k civarı fiyattan başlarken HP'nin Omen modeli 40k'dan başlıyor. Forumda sizin yaşadığınız sorunla alakalı pek konu açılmıyor. Açanlar olunca da dediğim gibi uyku modu ayarını yaptırıyoruz böylece sorun çözülüyor. Siz de haklısınız bu kadar para verip böyle saçma sorunla yaşamak koyuyor adama ama yapacak bir şey yok.

Ben sana ima ederek söylemiyorum, yaşadığın talihsizlikler de gördüm zaten ama HP kendi laptoplarını F/P kıvamına getirebiliyorsa bunu kullandığı anakarttan kısarak yapıyor. Anakarttan kıstığı için diğer muadillerine göre daha ucuz oluyor cihaz.

Markaların üst segment modelleri 50k civarı fiyattan başlarken HP'nin Omen modeli 40K'den başlıyor. Forumda sizin yaşadığınız sorunla alakalı pek konu açılmıyor. Açanlar olunca da dediğim gibi uyku modu ayarını yaptırıyoruz böylece sorun çözülüyor. Siz de haklısınız bu kadar para verip böyle saçma sorunla yaşamak koyuyor adama ama yapacak bir şey yok.

O kadar atarlı yorum yaparsan alınmayacak adamda alınır tabii. Savunma yapması en doğal hakkı ama alıntı şeklinden zaten biraz tahmin etmiştim yani ona ima etmediğinizi.

O kadar atarlı yorum yaparsan alınmayacak adamda alınır tabii. Savunma yapması en doğal hakkı ama alıntı şeklinden zaten biraz tahmin etmiştim yani ona ima etmediğinizi.

Bu forumda açılan rehberlerin maksadı insanlara belirtilen markadan modeller aldırtmamak. Adam niye Victus alınmaz ya da niye Excalibur alınmaz diye rehber açıyor, geçmiş konularına bakıyorsun ben Casper sevmiyorum HP'den nefret ediyorum diyor. Bunu diyenler de laptop falan kullanmıyor yani. Maalesef bizim millet modele göre değil markaya göre yorum yapıyor.

@Bruz @ÖmerKu @Senyör Kesada Ben herkesin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Karşıdakinin mimik, jest ve ses tonlarını yazılı mecrada algılayamadığımız için yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Rehberime de bakınca aman aman sakın olmaz hp omen pişmanlıktır gibi olmuş. Rehbere şikayetimin yukarıdaki ifadeden ibaret olduğunu ve onun dışında laptobumdan memnun olduğumu da ekleyeceğim. Fikirleriniz için teşekkürler.

@Bruz @ÖmerKu @Senyör Kesada Ben herkesin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Karşıdakinin mimik, jest ve ses tonlarını yazılı mecrada algılayamadığımız için yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Rehberime de bakınca aman aman sakın olmaz hp omen pişmanlıktır gibi olmuş. Rehbere şikayetimin yukarıdaki ifadeden ibaret olduğunu ve onun dışında laptobumdan memnun olduğumu da ekleyeceğim. Fikirleriniz için teşekkürler.
Herkes iyi niyetli değil onu söyleyeyim, ben de böyle düşünüyordum ama bunu suistimal ediyorlar daha doğrusu fazla iyi niyetli duruyoruz. Forum laptoplar hakkında olmayan kronik problemleri varmış gibi gösterenler veyahut olmayan bir şeyi varmış gibi gösteren veya çok fazla abartarak anlatanlar hatta ve hatta kendi algısı ve bilgisini hiçbir şekilde sarsılmayacağına inanıp konuyu sayfalarca uzatanlarla dolu. Yani burası internet, başkasından duyduğun şeyi farklı kaynaklar ile de araştırıp doğrulaman gerekiyor. İnternette her verilen bilgi doğru değildir. Yani en basit örneğin şu an bile ben sadece sizin konularınıza bakarak Omen 16 eleştirmiyorum.

Eminim @Bruz hocamda bu bahsettiğim tiplere aşinadır. Benim tanıdığım ve forumda gerçekten güvenilir sanılan (sanılan diyorum çünkü doğru bilgi verseler bile bu güvenilir olduğu anlamına gelmiyor) kişiler vardı ama forumdaki moderatörler çoğunu banladığından veya caydırdığından bırakıyorlar. En basit zaten fanatik çok, hani adam olması gereken parasına aldığı bir ürünü kusurlarına veya sorunlarına rağmen sevebilir bu çok normal ama forumda bakıyorum mesela yok sen "Abdülhamit'i Savundun !" diye diretenler sayfalarca yazı yazanlar oluyor. Tamam doğru bilgi veriyor olabilirler ama senin bilginde bir yere kadar asıl önemli olan ayrıca insanlık ve empati özetle senin iletişimin. Forumda görüyorum, şahısın biri doğru bilgi veriyor ama sert dille veriyor konu sahibi de yanlış anlıyor daha çok kafası karışıyor böyle konularda aşırı üzülüyorum mesela. İstediğin kadar doğru veya yanlış olan bilgiyi savun ama iletişimini beceremiyorsan önemi olmayabiliyor.

Ben forumda çözüm odaklı değil tamamen öğrendiği, Google'den öğrendiği veya kulaktan duyduğu bilgiler ile kendini reklamlamaya ve pazarlamaya çalışan çok insan gördüm. Direkt adamın mesajına baktığın zaman bir şeylere yardım etmeye veya çözüm yapmaya mı ? Yoksa reklama mı ? Geldiğini aşağı yukarı çözebiliyorum lakin yine ön yargı olmaması amacıyla çoğuna nötr bakıyorum. Bu bahsettiğim, çözüm odaklı ve gerçekten birilerine faydası dokunan bazı kişileri de takip ediyorum yani gerçekten varlar. İsterlerse sert konuşsunlar veyahut gereksiz bilgi versinler vermesinler seviyorum o kişileri. Konu sahibinin kafasını karıştıran konularda, yardım ediyor ve bunu kimseyi kırmadan veyahut üzmeden, tartışma veya reklam malzemesi haline getirmeden, gereksiz cümlelere ifadelere yer vermeden, ifadesini saygın dil ile takınan insanların yanında, bunlardan 1 tane bile olsa olumsuzuna sahip olanların niyeti zaten çok belli oluyor. Tabii kimin iyi niyetli kimin kötü niyetli olduğuna karar verecek olan ben değilim ancak her zaman zaten şunu derim. Bir yerde yeni üyelere yer yoksa, yeni fikirlere yer yoksa orada ben olmam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı