Üniversitede sınıf tekrarı nasıl oluyor?

J3tssym

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba ailevi durumum pek iyi olmadığı için bahar döneminde hiçbir şekilde üniversiteye gidemedim mecbur çalışıyordum 1-2 sınava girebildim diğerlerinin hepsinden kaldım. İlk güz döneminde gidebildim ama onda da 3 tane dersten kaldım. İlk senem bilmediğim için soruyorum şimdi 2. seneye geçtiğimde geçebilirsem tabii o dersleri alabilecek miyim? Çünkü ortalamam bayağı bir düştü 2'den 1.5'e. İllaki 2. senede alttan ders alacağım kredim yettiği kadar ama 2. senenin de derslerini alabiliyor muyum veya dönem tekrarı tarzında bir şey oluyor mu bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz her yer farklı bir şey yazıyor, çok kafam karıştı. Tekrar yapmaktan korkuyorum alttan alıyorsam sorun değil dönemim uzar hallederim ama dediğim gibi :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 1.5 ortalama, hangi üniversitede olursa olsun yıl tekrarı diye tahmin ediyorum. Yani bir sonraki yılın derslerini alamıyorsun, bu yılın derslerini tekrar görüyorsun. Ancak üniversitenin yine de öğrenci işlerini arayıp bilgi edinmekte fayda var.

Üniversitede sınıf tekrarı yok. Kaldığın ne kadar ders varsa alttan alırsın. Yanlış bilmiyorsam sınıf tekrarı için öğrenci işlerine dilekçe vermen lazım.

Üniversitede sınıf tekrarı yok. Kaldığın ne kadar ders varsa alttan alırsın. Yanlış bilmiyorsam sınıf tekrarı için öğrenci işlerine dilekçe vermen lazım.
Kaldığın dersleri almakta hükümlüsün sadece. Eğer istersen geçtiğin dersleri de tekrardan alabilirsin, üniversiteler buna izin veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı