Üniversitede uzun dönem staj nasıl?

Aly35

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sorum uzun dönem staj ile alakalı.

Şu an üniversitede 2. sınıfım. Çevremden duyduğum kadarıyla ders dönemi başlayınca uzun dönem staj yapabiliyorum. Bizim üniversitede 3. sınıfta başlıyor uzun dönem staj imkanı.

Asıl sorum şu ben şu an hem bölümümle ilgili bir şirkette sigortalı çalışıp hem de üniversite okuyorum. Uzun dönem staj yaparak staj yaptığım zaman aralığındaki dersleri direkt geçmiş muaf sayılıyor muyum?

Ya da üniversitelerin bu tip öğrencileri için sağladığı olanaklar var mı? Çünkü şu an üniversite eziyet ve vakit kaybı gibi geliyor.

Ek olarak uzun dönem staj yapabilmem için gereklilikler nelerdir? (Not ortalaması vs. gibi)

Şimdiden bilgiler için teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Son düzenleme:
Uzun dönem stajı ilk defa sizden duyuyorum. Normalde staj okulun kapalı olduğu vakitlerde yapılır ve sınavlara girmeden geçmiş sayılmak gibi bir durum söz konusu değildir. Uzun dönem stajda da muhtemelen part time çalışıp yine sınavlara girmeniz gerekecektir ki internette de bununla ilgili bir bilgi bulamadım.

Uzun dönem stajı ilk defa sizden duyuyorum. Normalde staj okulun kapalı olduğu vakitlerde yapılır ve sınavlara girmeden geçmiş sayılmak gibi bir durum söz konusu değildir. Uzun dönem stajda da muhtemelen part time çalışıp yine sınavlara girmeniz gerekecektir ki internette de bununla ilgili bir bilgi bulamadım.

Arkadaşımın arkadaşı üniversite döneminde uzun dönem staj yapıp yaptığı staj o dönemdeki derslerin yerine geçtiğini söylemişti yani derslere girmek yerine staj yaptığı yere gidip muaf kalmış.
Dediğiniz part time muhabbeti zaten şu an üniversite derslerinden dolayı yaşadığım şey. Yaz döneminde staj zorunlu fakat uzun dönem staj daha uzun normal staja göre ve okul zamanı da yapılabiliyor diye biliyorum. Forumda kesinlikte akademisyen birileri vardır. Bilen biri varsa etiketleyebilir mi rica etsem.

Son düzenleme:
Arkadaşımın arkadaşı üniversite döneminde uzun dönem staj yapıp yaptığı staj o dönemdeki derslerin yerine geçtiğini söylemişti yani derslere girmek yerine staj yaptığı yere gidip muaf kalmış.

Bu her üniversitede mümkün değildir diye düşünüyorum. Ben böyle bir şeyi hiç duymadım mesela ve çalışan arkadaşım da hiçbir şeyden muaf olmadı üstüne derslere girmediği için devamsızlıktan kalma riski bile oluşmuştur.

Hiçbir olanak da sağlanmadı, hocaların pek umurunda değildi yani. Tamamen üniversitenize ve hocalarınıza bağlı.

Dediğiniz part time muhabbeti zaten şu an üniversite derslerinden dolayı yaşadığım şey. Yaz döneminde staj zorunlu fakat uzun dönem staj daha uzun normal staja göre ve okul zamanı da yapılabiliyor diye biliyorum. Forumda kesinlikte akademisyen birileri vardır. Bilen biri varsa etiketleyebilir mi rica etsem.
Arkadaşınızın staj dersi vardır belki onu saydırmıştır. Yoksa mesela staj yaparken akışkanlar mekanigini saydırmak gibi birsey mümkün degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı