Ürün Satışı için Web Sitesi kurma

İyi günler arkadaşlar. Bir gün aklımıza bir fikir geldi. Ben ve bu işte ortağım olacak arkadaşım birlikte bir internet sitesi kurup kendi ürünlerimizin satacağımız. Sanal dükkan kiralayıp gelir sağlayacağımız bir iş konuşunda uzun uzun konuşup karar aldık. Maddiyatta sermayede sıkıntımız olmadı. Sadece sorunumuz internet sitesi kurmak, kendi ürünlerimizi eklemek, hesaba bağlamak ve başka firmaların ürünlerini bizim sitemizde göstermek. Bizim sitemiz üzerinden satışı olması.

Bu konu hakkında çok eksiğimiz var. Bu yaşıma kadar bilgisayarlar hakkında ne öğrendiysem Technopat sayesindedir. Bu konunun altında da rahat bir şekilde kalkıcağımdan eminim sizinle şimdiden teşekkür eder, öneri ve bilgilerinizi bekliyorum.
Bizim köyde bir adam vardı sanalpazar.com ile satışa başladı adamlar bizim köyde adama reklam bile çektiler. İnternet'te yayınlandı. Üye olup kendi ürünlerinizi satabilirsiniz.

E-ticaret uğraş gerektirir. Bu yüzden nitelikli e-ticaret paketleri yapan firmalar ile görüşmenizi öneririm. Bunun dışında bahsi geçen sanal pos zorlukları artık azalmaya başladı. Bankalar hala zorluk çıkarsa da bunların yerine Payu gibi alternatifler var. Ayrıca e-ticarete girişirken düşük bütçeli bir sucunu almamanız gerekir. İkinci cümlemde belirttiğim nitelikli e-ticaret paketleri yapan firmaların yazılımları ne kadar iyi olursa olsun aldığınız sunucu hizmeti berbatsa elinizde ki yazılımın performans vermesini beklemeyin.

Ben birisine yaptırırım diyerek, kalkıp sıfırdan yaptırmaya kalkmayın e-ticaret yazılımları ucuza yapılacak bir iş değildir. Belli bir ekip yeri geldiğinde 7-8 ay çalışır ve ortaya çıkardığı iş için sizden en düşük 18.000 isteyebilir. Bu yüzden güvenilir bir firmadan ücretli e-ticaret yazılımı almanızı öneririm. Ticimax bir çok kişiden duydum. Özel tema yönetimi sunuyorlar ve Payu kullanıyorlar. Kontrol edebilirsiniz ve sizin için en uygun paket 2000 TL den başlıyor.

Son olarak "Neden diğerleri pahalıya yapıyor da burası bu kadar ucuza yapıyor?" diye soracak olursanız, bu tip firmalar sürüm olarak yazılım çıkartır ve bunları paket halinde satarak kazanırlar. Çıkarılan paketler sürüm olarak çıkarıldığı için geliştirmesi,yükseltmesi ve kontrolü kolaydır. Satın alan her müşteriye farklı yazılımlar için hizmet vermez, tek sürüm üzerinden hizmet verirler.

Ve öneride bulunan arkadaşlar, öneri yaparken mantıklı bir öneri yapın. Kalkıp Php,Html vs vs gibi öneriler yapılmış. E-ticaret bu kadar küçük bir uğraş ile yapılmıyor. Onca geliştirici oop,mvc,framework gibi yapılar üzerinde boşuna çalışmıyor. Wordpress dahi ne kadar e-commerce için desteği sağlasa da o bile yeri geldiğinde yetersiz kalıyor.

Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
Profesyonel bir yardım alın. Sıfırdan işi öğrenip site kurmak ile vakit harcamayın. Tanıdığın birisine yaptırmanı öneririm. Zaten zaman geçtikçe sen basit işleri yaparsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı