Üst kıyafet beden standartları aynı mıdır?

Makaleler
21
Kazak alacağım, geçen large beden kazak aldım üzerime uydu, şimdi internetten yine alacağım. Manken bilgisinde boy 1.88 yazıyor ama medium giyiyor. Benim boyum 1.74 large gayet uyuyor. Bu bedenler tek bir standartlara göre mi belirleniyor yoksa değişiyor mu?

Hocam bana kalırsa o birazcık şans işi. Ben 1.72 boyuma hep M alıyorum fakat bu bazen büyük bazen küçük geliyor. Markaya, dokusuna, yıkanışına bile bağlı bence.

Mesela Nike'ın 42'si ile Puma'nın 42'si aynı değil.

Kendi standartlarına göre üretiyorlar bence. Her markanın kendi M'si L'si var diye düşünüyorum. Tabi ufak farklılıklarla.

Bence medium alın. 1.88 bayağı bir uzun. Olmazsa biraz uğraştırıcı olacaktır ama değiştirirsiniz.

Hocam bana kalırsa o birazcık şans işi. Ben 1.72 boyuma hep M alıyorum fakat bu bazen büyük bazen küçük geliyor. Markaya, dokusuna, yıkanışına bile bağlı bence.

Mesela Nike'ın 42'si ile Puma'nın 42'si aynı değil.

Kendi standartlarına göre üretiyorlar bence. Her markanın kendi M'si L'si var diye düşünüyorum. Tabi ufak farklılıklarla.

Bence medium alın. 1.88 bayağı bir uzun. Olmazsa biraz uğraştırıcı olacaktır ama değiştirirsiniz.
Neyse large alayım üzerime uyacağını umuyorum. Mağazadan aldığım kazakta aynı şekilde large, üzerime gayet fit ama internette yine 188 manken medium giymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı