Çözüldü Üzgünüz Minecraft başlatılamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalçın22

Hectopat
Daha fazla  
Daha düne kadar Minecraft da hiçbir sorun yoktu. Bugün oyuna girdim Launcher'ı açtım oynaya bastım ve sağ üstte kırmızı "üzgünüz Minecraft başlatılamadı" hatası aldım ve oyuna giremiyorum. Launcher'i silip yükledim hem Microsoft Store'dan hem de sitesinden gene işe yaramadı. Ne yapacağımı bilmiyorum internette bununla ilgili bir çözüm buldum ama o da Windows 7/8 sürümünü indirin dediler eski sürümü indirmek istemiyorum.

Sorunu çözdüm. Çalıştıra %appdata% yazın. Açılan yerde .minecraft klasörünü silin. Launcher'i ı yeniden başlatın giriş yapın ve bitti.

Son düzenleme:
Daha düne kadar Minecraft da hiçbir sorun yoktu. Bugün oyuna girdim Launcher'ı açtım oynaya bastım ve sağ üstte kırmızı "üzgünüz Minecraft başlatılamadı" hatası aldım ve oyuna giremiyorum. Launcher'i silip yükledim hem Microsoft Store'dan hem de sitesinden gene işe yaramadı. Ne yapacağımı bilmiyorum internette bununla ilgili bir çözüm buldum ama o da Windows 7/8 sürümünü indirin dediler eski sürümü indirmek istemiyorum.

Sorunu çözdüm. Çalıştıra %appdata% yazın. Açılan yerde .minecraft klasörünü silin. Launcher'i ı yeniden başlatın giriş yapın ve bitti.
Radikal seviyede sürüm değişiklikleri yaptığında oluyor bu.
Mesela 1.16.5 kullanırken hexxit denemek istediğim için sürüm 1.5li bir sürüme düştüğümde açılmıyordu.
Onun dışında böyle konularda hata raporlarını da paylaşın lütfen.

Arkadaşlar bu işlemi yapınca dünyalar gidiyor o yüzden .minecraft klasöründeki saves klasöründen dünyalarınızı yedekleyin. Yaşandı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı