Ukrayna savaşı neden uzuyor?

Makaleler
1
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere Rusya Ukrayna arasında büyük bir savaş hakim. Fakat anlamadığım olay savaşın çok uzun sürmesi neden Rusya Belarus üzerinden tedarik yollarına saldırmıyor?

1716286700270.png

Ukrayna böyle 1 yılda alabileceğin ülke değil. Azda olsa diğerki ülkelerden desteğe sahip. Ayrıca tam silahlanma hızına geçmişler. Ülkeden çıkışlar yasaklandı(Benim bildiğim kadarıyla) Ukrayna'lı arkadaşım vardı ülkeden yasa dışı olarak çıkartmışlar annesi ve babası orada kaldı. Şimdi dedesiyle yaşıyor.

Ukrayna hem destek alıyor hem de bütün vatandaşlarıyla topyekun Rusya'ya karşı duruyorlar. Rusya'nın bütün dünyadan aldığı ambargolarda cabası. Ayrıca Rusya'da savaşa katılmak istemeyenler ya da savaş yanlısı olmayanlarda var. Hatta ülkeden kaçanlarda var. Benim üst komşum Rus bir aile Ukrayna, Rusya savaşı çıktığında buraya taşındılar.

Putin, Amerika'da seçimin sonucunu bekliyor. Amerika eğer Ukrayna ile işbirliği yapmazsa Rusya'ya karşı 3 saat bile dayanabilecek bir ülke değil Ukrayna. Ha bir de savaşlar böyle harita üzerinden şurayı alalım burayı alalım şu kadar tankımız var onların bu kadar tankı var gibi boş argümanlarla ilerlemiyor. Biz Rusya'ya ihracat yapanlar da bu savaşın en kısa sürede bitmesini bekliyoruz işte.

Putin, Amerika'da seçimin sonucunu bekliyor. Amerika eğer Ukrayna ile işbirliği yapmazsa Rusya'ya karşı 3 saat bile dayanabilecek bir ülke değil Ukrayna. Ha bir de savaşlar böyle harita üzerinden şurayı alalım burayı alalım şu kadar tankımız var onların bu kadar tankı var gibi boş argümanlarla ilerlemiyor. Biz Rusya'ya ihracat yapanlar da bu savaşın en kısa sürede bitmesini bekliyoruz işte.
Bu dediğiniz olsa bile diğer Avrupa ülkeleri Rusya çıkıp diplerine gelene kadar sessiz durmayacaklardır.

Bu dediğiniz olsa bile diğer Avrupa ülkeleri Rusya çıkıp diplerine gelene kadar sessiz durmayacaklardır.
Avrupa ülkeleri de Amerika'nın önderliğinde hareket ediyor. Hem siyasi sınırlar bir şey ifade etmiyor, Rusya zaten Avrupa ülkelerinin dibinde.

Ukrayna hem destek alıyor hem de bütün vatandaşlarıyla topyekun Rusya'ya karşı duruyorlar. Rusya'nın bütün dünyadan aldığı ambargolarda cabası. Ayrıca Rusya'da savaşa katılmak istemeyenler ya da savaş yanlısı olmayanlarda var. Hatta ülkeden kaçanlarda var. Benim üst komşum Rus bir aile Ukrayna, Rusya savaşı çıktığında buraya taşındılar.

Hocam vatandaşların çoğu Polonya'ya kaçtı benim bahsettiğim dokta Rusya'nın Polonya sınırında hakimiyet kurmaması kurarsa zaten destek ulaşamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı