İnceleme Ultrakill

HellFlow

Centipat
Daha fazla  
Hikaye:
Oyunun ana hikayesi bir savaşın başlaması ve bu savaşta malzeme kıtlığı çekilmesi. İnsanlar buna çözüm olarak kan ile çalışan robotlar tasarlıyorlar buna en iyi örnekler ana karakterimiz "v1" ve baş düşmanlarımızdan biri olan "v2". Yıl 2112(veya üstü). Bizi v1'in açılış ekranı karşılıyor:

İnsanoğlu öldü.
Kan bir yakıt.
Cehennem dolu.

Görevimiz açlığımızı dindirmek. Yani benim anladığım bu. Eğer hikayeyi tam anlamak istiyorsanız bu videoyu izleyebilirsiniz: Adal ultrakill. Sabırsız biri iseniz ve ingilizceniz iyi ise Ultrakill lore in 3 minutes bu videoyu öneririm. Hikayeye puanım 8/10
Oynanış:
Ultrakill'in en sevdiğim yani oynanışıdır. İnsanı içine çekiyor. Bana göre oynanış kısmında Doom Eternal'ı bile yenebilir. Neyse karşılaştırmayı bırakalım ve asıl önemli kısma geri dönelim. Ultrakill insanı yakın temasa zorlayan bir mekaniğe sahip, "can doldurma" mekaniği. Normal oyunların aksine bu oyunda uzaktan oynamak risk almaktır yakın oynarsanız canınız sürekli dolacağı için neredeyse ölümsüz olabiliyorsunuz. Değinmek istediğim bir diğer mekanik ise parry mekaniği. Oyun parry olmadan neredeyse bitirilemez. Her şeyi savuşturabilirsiniz. Başka bir özellik olan etkileşimler. Hakita bu oyunu yaparken en çok etkileşimlere özen göstermiş gibime geliyor.
Örneğin havaya bozuk para atıp ona elektrikli Ultra güçlü bir tüfek ile vurmak, roket sürebilmek (evet üstüne binip sürebiliyorsunuz), kendini pompalı ile fırlatmak gibi birçok özellik var. Kısacası oynanış: 11/10

Grafikler:
Oyunun grafikleri Doom Eternal fakat tost makinesinde çalışacak şekilde gibi duruyor. Ama ben böyle grafikleri severim 7/10 diğeceğim sizin için buraya birkaç ekran görüntüsü koydum. Sizde kendiniz puanlayın.

Ekran Görüntüsü (123).png

Ekran Görüntüsü (124).png

Ekran Görüntüsü (125).png

Ekran Görüntüsü (126).png

Seslendirme:
Tek kelime ile harikulade. 10/10

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece dinleyin (ve yorumlara bakmayın).

Benden bu kadar puanım 9/10.

Yeni konular

Geri
Yukarı