Unigine Valley Benchmark Sonuçları

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Merhaba arkadaşlar, bu başlık altında Valley Benchmark ile Sistem/ GPU Performans karşılaştırması yapacağız. Bu karşılaştırma hem Default (Sistem Varsayılan olarak) hem de OC'lu yapılacaktır.
Bu karşılaştırmaya katılacak arkadaşların skorları hem ''Sistem Varsayılan Performansı'' hem de ''OC'lu Sistem Skorları'' kategorisine eklenecektir. Yani burada iki farklı test sonucu elde edeceğiz. Bu vesileyle isteyen sistemine hiç OC yapmadan da Valley skorunu paylaşıp konudaki sıralamada yerini alabilecek.

Benchmark sonuçlarını paylaşan arkadaşların geçerli skorları konuya kullanıcı adıyla birlikte performans sırasına göre eklenecektir. (Geçersiz/ kurallar doğrultusunda eklenmeyen skorlar konuya eklenmeyecek bilginize!)

Technopat/ Sosyal Kullanıcıları Valle Skor Sonuçları:
Başlangıç sıralamamız. Konuya eklenen Skorlara göre sıralama değişecektir.

GTX 1080 Ti:

1. @Kadir1299> İ7 7700K/ Asus GTX 1080 Ti OC 11GB, Skor: 6155/ OC'lu Skor: 6573 puanla Technopat/Sosyal'in en yüksek skoruna sahip kullanıcı (y)
SLI & CF Katekorisi:
  1. @vedat> Hoca İ7 5960 X/ 2x GTX Titan Black SLI OC'lu Skorr: 5444
  2. @er36po> İ7 4930K/ Asus & Gigapat 6GB SLI Skor: 3831/ OC'lu Skor: 5048
GTX 1080:
  1. @ozgurcan112> Skylake İ7 6700/ MSI GTX 1080 Gaming X 8G Skor: 4333/ OC'lu Skor: 4695
  2. @CMST: İ7 6700/ Asus GTX 1080 Skor: 4338/ OC'lu Skor: 4596
GTX 1070:
  1. @Recaizade Mahmut Efendi> i5 6600K/ MSI GTX 1070 Skor: 3771
GTX 1060:
  1. @Tuğberk Çalışkan> Ryzen5 1600/ Asus Strix GTX 1060 Varsayılan Skor: 2770

Öncelikle PC'nizde kurulu değil ise Valley Benchmark'ı indirip kurun ve sonra aynen resimdeki ayarları uygulayın. (Uygulamayı açıp sağ üste ''Preset: Extreme HD'' seçeneğini seçmeniz yeterlidir.)

Örnek 1.
Görseldeki ayar üzerinden (Extreme HD/ 1080p olarak) skorlar kabul edilecektir. (Çoğunlukta 1080p monitörler olabileceğini göz ününde bulundurarak bu kararı verdim ama isteyen 2-4K skorunu da ekleyebilir tabi.)
Ayarlar Valley Benchmark (Advanced Edition).jpg

2. Varsayılan (GPU-Z Sonucu.)
Default TechPowerUp GPU-Z 2.1.0.jpg

2x GXT Titan Varsayılan Skoru: 3831
(Bu sonuçları Custom/ Modlu BIOS'la aldım: Modlu BIOS'un Varsayılan değerleri orijinal BIOS'tan düşüktür ve haliyle biraz daha düşük puan verir.)
Valley Varsayılan Skoru.jpg

3. OC'lu.
GPU.gif

OC değerleri:
(Afterburner ile Extra voltaj, +335 Core Clock + 650 Memory Clock )
OC Değerleri Afterburner.jpg

OC'lu Skor: 5048
(Önceki skorum 5731'dir.)
OC'lu.jpg

Not: Konuya sadece konuyla alakalı mesajlar atın lütfen, aksi halde gereksiz mesajlar ''Rapor'' edilecektir!

Son düzenleme:
Merhaba, sabah sabah moderatörleri eleştirmeyeceğim hiç tadımız kaçmasın. İnsanların kafalarındaki fikirleri bilmeden konu başlığını çok güzel değiştiriyorlar. Tekrar ve tekrar başımıza gelen bir olay, zevk almaya bakacağız :)
Asıl konuya dönecek olursam, bu sabah testlerimi yaptım öncelikle Valley 1.0'dan default ayarlarda aldığım skoru paylaşmak isterim;
valley1.0normal.png

Ardından MSI Afterburner ile OC işlemi gerçekleştirdim fakat bu ayarlarda oyun oynayamam uzun kullanımda kart çöküyor, benchmark ayarım olduğunu itiraf edeyim :tırnak:
+170+800MSI afterburner ayarı.png

Bu ayarlarda benchmark süresince yanlızca 1-2 saniyeliğine kart 2088Mhz'e düştü, genelde hep 2.1Ghz ve üzerinde çalıştı. Sıcaklığa göre değişkenlik gösteriyor, GPU Boost 3.0 <3
Yukarıdaki ayarlar ile aldığım benchmark skoru;
+170+800mhzOC Valley1.0.png

Yanlış bir matematiksel hesap yapmadı isem OC yaptığımda %8.3 daha yüksek skor elde edebildim.

Bu da GPU-Z tablom;
GPU-Z ayarları.png

Bu post Technopat Sosyal ahalisinin benchmark sonuçlarını paylaşmak için açılmıştır, konu başlığı sizleri yanıltmasın.

GTX1080 DEFAULT ayarlarda; Titan SLI OC ayarlarda çalıştığında %16.5 puan,
GTX1080 OC ayarlarda; Titan SLI OC ayarlarda çalıştığında %7.5 puan geride kalıyor.
(Hesaplamaları post içerisinde paylaşılan skorlara göre yaptım, hatam varsa affola)
Titanların gücü üstadın bilgileriyle birleştiğinde zaman faktörününü ekarte edebiliyorlar, ellerinize sağlık.

Neden konunun amacını bir tek @ozgurcan112 anladı acaba? Bence konuyu okuyup hakim olduğu için. Konu dışı mesaj atanlar Raporlanacak demişti ama neyse.

@ozgurcan112, hesaplaman doğru ve açıklama için de teşekkürler. Tek 1080 Defaul'ta iki Titanın da hakkından fazlasıyla geliyor ancak açıklamada da belirttiğim gibi, flashladığım bu MODlu BIOS'lar düşük frekanslarda ve düşük güç tüketimi değerlerine sahip. Haliyle Varsayılan değerlerle daha da düşük puan veriyorlar. Olmadı bir de orijinal BIOS'larla Defaul sonuç ekleyeceğim.

Konuyu biraz canlandıralım, @SideWinder, senin kart 970 idi sanırım, skor bekliyorum :rolleyes:
Ve Titan X SLI sahibi @xdeliruzgar hocam, sonuç alalım lütfen :rolleyes:
@Recaizade Mahmut Efendi Skor alalım :)
Bu arada, bu konu çok güzel bir konu olacak, şüpheniz olmasın. (Sosyaldeki tüm kartların performans sıralamasını burada görebileceğiz. Bütün sonuçlar ilk konuya eklenecektir.)

Bu arada, kullanıcılar ikinci kez Skor Güncelleme hakkına sahiptir. (İkinci bi OC denemesinde elde edilen daha yüksek skor güncellemesi yapılacaktır :))

Son düzenleyen: Moderatör:
@acv, onlar yırtılmadan kaynaklı. İşte burada G-SYNC teknolojisine sahip monitörler devreye girip o yırtılmaların önüne geçiyor. Sorun yapacak bir durum yok ama, her şey normal yani.

@ibrahim zdemir, ikide bir boş mesaj atıp beni Erzurum'a getirme bak :D Neyse, sorun değil, istediğiniz zaman atarsınız artın :)

Bu arada, kartınızın tam marka/ modelini de yazar mısınız @Tuğberk Çalışkan?

Yerimizi alalim. Sonuc gelince mesajimizi degistiririz.
Hocam, bize daha çok katılımcı lazım :matrix: ona göre dönüş yapın. Yani özellikle üst seviye donanım sahiplerini de alıp gelin :)

Arkadaşlar, sislerden ricam, sistemlerinizi de tam olarak belirtin.

@acv, onlar yırtılmadan kaynaklı. İşte burada G-SYNC teknolojisine sahip monitörler devreye girip o yırtılmaların önüne geçiyor. Sorun yapacak bir durum yok ama, her şey normal yani.

@ibrahim zdemir, ikide bir boş mesaj atıp beni Erzurum'a getirme bak :D Neyse, sorun değil, istediğiniz zaman atarsınız artın :)

Bu arada, kartınızın tam marka/ modelini de yazar mısınız @Tuğberk Çalışkan?

Hocam, bize daha çok katılımcı lazım :matrix: ona göre dönüş yapın. Yani özellikle üst seviye donanım sahiplerini de alıp gelin :)

Arkadaşlar, sislerden ricam, sistemlerinizi de tam olarak belirtin.
Ilk sonucumu atayim. Zamanla devamini getiririm kismet olursa.
  • Kartlar Default halde overclock yapilmamis. Islemci 4.6 GHz.
  • 5960X -4.6 GHz
  • 2x Evga Titan Black 6 GB
Izmir'den sevgiler gonderdi Vedat hocamiz.

IMG-20170624-WA0028.jpg
IMG-20170623-WA0008.jpg

@xdeliruzgar hocam, görüntülerde sorun var. Görselleri yüklemede sorun yaşıyorsanız Format Factory gibi küçük bir uygulamayla boyutunu küçültüp tekrar atmayı deneyin. (Max fotoğraf boyutu 1 MB olamalı)

@xdeliruzgar hocam, görüntülerde sorun var. Görselleri yüklemede sorun yaşıyorsanız Format Factory gibi küçük bir uygulamayla boyutunu küçültüp tekrar atmayı deneyin. (Max fotoğraf boyutu 1 MB olamalı)
Hocam bu güzel etkinliğe ben de katılabiliyor muyum? Eğer katılabiliyorsam 10 gün sonra katılabilirim. Çünkü maalesef şehir dışındayım. Sevgiler :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı