Unity Dil Nasıl Eklenir

Çözüm
Yabancı diller den bahsediyorsunuz değil mi ?
Öyle ise yaptığınız/yazdığınız yazıları, ayarları sizin manuel olarak düzenlemeniz gerekiyor.
Örneğin oyunun girişinde ayarlar dan oyuncu, dil ayarlarını değiştirebilsin. Bizde bu seçimini diğer kodlarımız da görelim ve ona göre yazıları güncelleyelim.

Varsayalım şöyle bir kodunuz olsun,
Kod:
public bool ingilizce;
public bool türkce;

public void IngilizceButton()
{
ingilizce= true;
türkce= ;
}
public void TurkceButton()
{
türkce= true;
ingilizce=false;
}

Değerler public olduğu için diğer kodlardan da bu değerleri kontrol edebileceğiz ve buna göre yazıların dilini ayarlayacağız.

Kod:
//yukarı da verdiğim kodun yazıldığı Script'in adı ne ise onu yazın, ben deneme.cs diye atıyorum şuan.
using UnityEngine.UI;
deneme DenemeS;
public GameObject DenemeCsObj;

public Text yazi;

void Start()
{

DenemeS= DenemeCsObj.GetComponen<deneme>();

}

void Update()
{
if(DenemeS.ingilizce==true)
{
yazi.text="Unity-Engilish Lang. Settings"

}
if(DenemeS.türkce==true)
{
yazi.text="Unity-Türkçe Dil Ayarları"

}

}

bunların hepsi örnek, kendi kod'unu bunlara göre dizayn edeceksin dostum.
Yabancı diller den bahsediyorsunuz değil mi ?
Öyle ise yaptığınız/yazdığınız yazıları, ayarları sizin manuel olarak düzenlemeniz gerekiyor.
Örneğin oyunun girişinde ayarlar dan oyuncu, dil ayarlarını değiştirebilsin. Bizde bu seçimini diğer kodlarımız da görelim ve ona göre yazıları güncelleyelim.

Varsayalım şöyle bir kodunuz olsun,
Kod:
public bool ingilizce;
public bool türkce;

public void IngilizceButton()
{
ingilizce= true;
türkce= ;
}
public void TurkceButton()
{
türkce= true;
ingilizce=false;
}

Değerler public olduğu için diğer kodlardan da bu değerleri kontrol edebileceğiz ve buna göre yazıların dilini ayarlayacağız.

Kod:
//yukarı da verdiğim kodun yazıldığı Script'in adı ne ise onu yazın, ben deneme.cs diye atıyorum şuan.
using UnityEngine.UI;
deneme DenemeS;
public GameObject DenemeCsObj;

public Text yazi;

void Start()
{

DenemeS= DenemeCsObj.GetComponen<deneme>();

}

void Update()
{
if(DenemeS.ingilizce==true)
{
yazi.text="Unity-Engilish Lang. Settings"

}
if(DenemeS.türkce==true)
{
yazi.text="Unity-Türkçe Dil Ayarları"

}

}

bunların hepsi örnek, kendi kod'unu bunlara göre dizayn edeceksin dostum.

Çözüm
Çok teşekkür ederim. Bilgisayar başında değilim, başına geçip deneyince sonucu iletirim :)
Kodlar hazır.
dil.PNG
dil2.PNG

Ancak Deneme Cs Obj ve yazı içine ne atacağım tam olarak anlamadım. Kod kısmı kafama yattı gibi.
@Predator Titan
Edit; Olayı tamamen anladım. Ancak bu olaylar sadece 1 sahnede aktif oluyor. Nasıl her sahnede aktif edeceğim? ( Mesela hem menüde, hem de öldüğümüzde çıkan panelde)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı