Unreal Engine 5 için RTX 3060 Ti vs RTX 3060

Xergeon

Decapat
Daha fazla  
Unreal Engine 5 için RTX 3060 Ti 8 GB mı, RTX 3060 12 GB mı? 3060 Ti kas gücü ve CUDA çekirdeği bakımından çok daha iyi ama 8 GB VRAM'i olduğu için ileride sıkıntı çıkarır mı diye düşünmeden edemiyorum. 3060'ın artısı ise 12 GB olması sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unreal Engine 5 için RTX 3060 Ti 8 GB mı, RTX 3060 12 GB mı? 3060 Ti kas gücü ve CUDA çekirdeği bakımından çok daha iyi ama 8 GB VRAM'i olduğu için ileride sıkıntı çıkarır mı diye düşünmeden edemiyorum. 3060'ın artısı ise 12 GB olması sadece.

Hocam ben 3060 alırdım ya da AMD kanadına bakardım. Bu devirde 8 GB kart almak çok cazip gelmiyor bana tabii kişiye kalmış.

Hocam ben 3060 alırdım ya da AMD kanadına bakardım. Bu devirde 8 GB kart almak çok cazip gelmiyor bana tabii kişiye kalmış.
Hocam ya 3060 ya 3060Ti ikisinden biri olacak. RTX önemli benim için. AMD'lerin de performanslarını biliyorum fakat DLSS, RTX ve nvidia kadar iyi bir yazılım desteği olmadığı için amd tercihim olmaz maalesef. Ayrıca 3060'ın tek artısı vram hocam kas gücü olarak yine zayıf kalıyor. Karasızım.

Hocam ya 3060 ya 3060 Ti ikisinden biri olacak. RTX önemli benim için. AMD'lerin de performanslarını biliyorum fakat DLSS, RTX ve NVIDIA kadar iyi bir yazılım desteği olmadığı için AMD tercihim olmaz maalesef. Ayrıca 3060'ın tek artısı VRAM hocam kas gücü olarak yine zayıf kalıyor. Kararsızım.

Hocam 1 yıl sonra 8 GB VRAM yetmemeye başlar oyunlarda o yüzden bana 3060 12 GB daha mantıklı geliyor. Şu NVIDIA'nın VRAM politikası insanı bitiriyor😤.size kalmış bende kararsızım bu konuda.

Hocam ya 3060 ya 3060 Ti ikisinden biri olacak. RTX önemli benim için. AMD'lerin de performanslarını biliyorum fakat DLSS, RTX ve NVIDIA kadar iyi bir yazılım desteği olmadığı için AMD tercihim olmaz maalesef. Ayrıca 3060'ın tek artısı VRAM hocam kas gücü olarak yine zayıf kalıyor. Karasızım.

Oyun geliştirme konularında NVIDIA daha yatkın. 10000-11000 TL bütçede 3070 Ti dengi 12 GB 6750XT seçeneği var.

İkisi arasında kalacak olsaydım kesinlikle 3060 Ti alırdım 3060 12 GB olsa da onun VRAM işleme gücü pek yeterli değil ve RTX 3060 Ti ile arasında %30 gibi devasa bir performans farkı var 3060 Ti ile 3070 videolarına bakarsanız birbirlerine ne kadar yakın olduğunu anlarsınız.

İkisi arasında kalacak olsaydım kesinlikle 3060 Ti alırdım 3060 12 GB olsa da onun VRAM işleme gücü pek yeterli değil ve RTX 3060 Ti ile arasında %30 gibi devasa bir performans farkı var 3060 Ti ile 3070 videolarına bakarsanız birbirlerine ne kadar yakın olduğunu anlarsınız.
Aynen hocam bende sizin gibi düşünüyorum. Tabii bilgisayarda sadece Unreal Engine değil 1080p çözünürlükte oyun vs. de oynanacak ama asıl amaç oyun geliştirmek olacağı için 3060Ti bana daha mantıklı geliyor.

Oyun geliştirme konularında NVIDIA daha yatkın. 10000-11000 TL bütçede 3070 Ti dengi 12 GB 6750XT seçeneği var.

Bütçede o kadar yukarı çıkamam hocam :D Alternatif bir seçenek sunarak zahmete girdiğiniz için teşekkür ederim.

Aynen hocam bende sizin gibi düşünüyorum. Tabii bilgisayarda sadece Unreal Engine değil 1080p çözünürlükte oyun vs. de oynanacak ama asıl amaç oyun geliştirmek olacağı için 3060 Ti bana daha mantıklı geliyor.

Asıl amaç oyun geliştirme ise 3060 Ti. Ama 8 GB olayını aklınızda bulundurun.

Aynen hocam bende sizin gibi düşünüyorum. Tabii bilgisayarda sadece Unreal Engine değil 1080p çözünürlükte oyun vs. de oynanacak ama asıl amaç oyun geliştirmek olacağı için 3060 Ti bana daha mantıklı geliyor.

Bütçede o kadar yukarı çıkamam hocam :D alternatif bir seçenek sunarak zahmete girdiğiniz için teşekkür ederim.

Hocam dediğinizi mantıklı buldum.2.el mi alacaksınız daha ucuza gelir.

Hocam dediğinizi mantıklı buldum.2.el mi alacaksınız daha ucuza gelir.
Hazır sıfır bir sistem alacağım. Büyük ihtimalle Asus Dual model olacak.

Asıl amaç oyun geliştirme ise 3060 Ti. Ama 8 GB olayını aklınızda bulundurun.
Uyarınız için teşekkür ederim. Araştırmaya hala devam ediyorum, aklımda.

Geri
Yukarı