USB port çoklayıcı önerisi

Mkaratasyt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Simülasyon oyunları için kullandığım Arduino ile hazırlanmış buttonbox, LED, retarder, sinyal kolu ve ileride almayı planladığım Bluetooth kulaklık, el freni ve imdat kolu için kullanacağım USB portları için yeterli USB girişlerine sahip değilim. USB çoklayıcı almam sorunumu çözer mi? Bu konuda bilgim yok o yüzden emin olmak adına bu konuyu açtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB portlarının akım verme limiti var. 2.0 ve altı için 500mA, USB 3 ve üzeri için 1.000mA. Senin bağlayacağın cihazların toplamı bundan fazla akım çekecekse alacağın HUB'ın kendi güç kaynağı bağlantısı olması da gerekli. Bilgisayardaki tek porttan aldığı enerjiyi paylaştıracak çünkü.

USB portlarının akım verme limiti var. 2.0 ve altı için 500ma, USB 3 ve üzeri için 1.000ma. Senin bağlayacağın cihazların toplamı bundan fazla akım çekecekse alacağın Hub'ın kendi güç kaynağı bağlantısı olması da gerekli. Bilgisayardaki tek porttan aldığı enerjiyi paylaştıracak çünkü.

Com portlarında çakışma olur mu peki?

USB portlarının akım verme limiti var. 2.0 ve altı için 500mA, USB 3 ve üzeri için 1.000mA. Senin bağlayacağın cihazların toplamı bundan fazla akım çekecekse alacağın HUB'ın kendi güç kaynağı bağlantısı olması da gerekli. Bilgisayardaki tek porttan aldığı enerjiyi paylaştıracak çünkü.
Katılıyorum ben güç kaynağı olmayan çoklayıcı kullanırken 4 adet cihazı bağladığımda anlık kopmalar yaşanmaya başlamıştı.

Bu konuda benzer bir durum tartışılmış.

USB Çoklayıcı harici güç girişi?

Çakışma diye bir şey olmaz. USB'nin geliştirilme mantığı geçmişte yaşanan çakışmaların önüne geçmek zaten. linkte vereceğim türden bir tane alabilirsiniz. Ama adaptör yanında gelmez genelde. Satıcı, ürün ya da aracı firma tavsiyesi değildir. Ürünü örneklemek için ekledim linki.
Bu 7 Portlu :
Bu da 4 Portlu :

Çakışma diye bir şey olmaz. USB'nin geliştirilme mantığı geçmişte yaşanan çakışmaların önüne geçmek zaten. Linkte vereceğim türden bir tane alabilirsiniz. Ama adaptör yanında gelmez genelde. Satıcı, ürün ya da aracı firma tavsiyesi değildir. Ürünü örneklemek için ekledim linki.
Bu 7 portlu:
Bu da 4 portlu:

TP-Link UH700, 7-Port 5Gbps 12V/2.5A Güç Adaptörü USB 3.0 Çoklayıcı: Amazon.com.tr bu olur mu?

Para senin tabii ama bence gereksiz bir masraf olur. 80-100 TL arası bir tane alıp 5V-2A adaptör ile sorunsuz kullanırsın. Ben öyle yapıyorum.

TP-Link UH720 modelini aldım. Konuda yardımcı olanlara teşekkür ederim. G29, Bluetooth dongle, buttonboxlar, HDD'ler, klavye ve fareyi taktığımda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Konu kapanabilir.

TP-Link UH720 modelini aldım. Konuda yardımcı olanlara teşekkür ederim. G29, Bluetooth dongle, buttonboxlar, HDD'ler, klavye ve fareyi taktığımda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Konu kapanabilir.
Yanında verdikleri adaptör bayağı iyiymiş, 48 W. Tüm portlara aynı anda HDD bağlayıp hepsini birden kullansan dahi sorun çıkarmaz bu kadar güçle.

Geri
Yukarı