USB'yi HDD olarak kullanma

YusufAlpG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben Yusuf, bir şey soracaktım. Benim evimde bir PC var çok eskiydi bir keresinde fişe taktığımda apt. Dairenin şalteri atmıştı (apartman şalterler bölümünde sadece bizimki)sonra PC açılmıyordu artık sonra içini söktüm HDD'yi çıkarınca açılıyor ama disk yok diyor HDD'yi takınca açılmıyordu 2 yıl öyle durdu sonra HDD'nin içini açtım.
Samsung diye bir çip vardı üstünde derin bir çizik vardı. Sanırım çip şok ile yanmıştı.
Ve eski bir PC olduğundan parçası bulunmuyordu (bulunsa da kredi kartım yoktu)
Ve USB ile yapayım dedim Win to USB programı önyüklenebilir görüntü bulunmuyor diye hata veriyordu.
USB'den Windows XP çalıştırabilir miyiz? Bir yolu yok mıdır?

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 51
Merhaba ben Yusuf, bir şey soracaktım. Benim evimde bir PC var çok eskiydi bir keresinde fişe taktığımda apt. Dairenin şalteri atmıştı (apartman şalterler bölümünde sadece bizimki)sonra PC açılmıyordu artık sonra içini söktüm HDD'yi çıkarınca açılıyor ama disk yok diyor HDD'yi takınca açılmıyordu 2 yıl öyle durdu sonra HDD'nin içini açtım.
Samsung diye bir çip vardı üstünde derin bir çizik vardı. Sanırım çip şok ile yanmıştı.
Ve USB ile yapayım dedim Win to USB programı önyüklenebilir görüntü bulunmuyor diye hata veriyordu.
XP zor ama eski donanımlar için Linux Live CD var, örneğin Pardus Live CD;
Linux Mint Xfce yazan eski donanım destekli sürümü:
Ve Zorin OS Lite sürümü:

Bunlar hep XP çalıştıran bilgisayarlar gibi düşük sistemle çalışabilirler, ama modern programların güncel sürümleri çalışır, internete girme gibi işleri yapabilirsin. Tabi kurulmadan çalıştığından her açtığında ayarları tekrar yapman gerekir.

Ve Zorin OS Lite sürümü:

Bunlar hep XP çalıştıran bilgisayarlar gibi düşük sistemle çalışabilirler, ama modern programların güncel sürümleri çalışır, internete girme gibi işleri yapabilirsin. Tabii kurulmadan çalıştığından her açtığında ayarları tekrar yapman gerekir.

Sağ olun Bir Bakıp size geri döneceğim

Ve Zorin OS Lite sürümü:

Bunlar hep XP çalıştıran bilgisayarlar gibi düşük sistemle çalışabilirler, ama modern programların güncel sürümleri çalışır, internete girme gibi işleri yapabilirsin. Tabii kurulmadan çalıştığından her açtığında ayarları tekrar yapman gerekir.

Ama bu Pardus diyor diğerlerinede bakayım

Ben Win XP istiyordum ama olmuyor mu?

Son düzenleme:
Hocam Universal USB Installer ile Linux kurabilirsiniz. Youtube'dan bakın.

Olabilir. Universal USB ınstaller uygulamasından bakabiliririririirriiriririririrririririririiririrrirrirririririr

Tamam sağ olun bakıp geri bildireceğim.

Olabilir. Universal USB ınstaller uygulamasından bakabilirsiniz. Tabii ki işe yarayacak.

Sağ olun hocam buldum şimdi eski PC'ye yöneliyorum Windows Vista yazana girdim XP yükledim çooooooooooooooook sağ olun. Deniyoruuuuuuum.

işe yaramadı usb de boot için dosya yok die hata veriyo

Son düzenleme:
Tamam sağ olun bakıp geri bildireceğim.

Sağ olun hocam buldum şimdi eski PC'ye yöneliyorum Windows Vista yazana girdim XP yükledim çooooooooooooooook sağ olun. Deniyoruuuuuuum.

İşe yaramadı USB de boot için dosya yok die hata veriyor.

Pardon hocam USB bozulmuş ondan RAW olmuş onu yapayım sanırım uygulama doğru çalışıyor.
Çünkü ilk yaptığımda Türkçe bir şekilde disk hatası dedi :D ve benim PC İngilizce.

Hocam başka Linux veya OS deneyin.

PC çok eski kaldırmaz orijinal sürümünü yüklemeyi tercih ederim.

Şimdi diğer 4 GB'lik USB ile deneyeceğim.

Pardon hocam USB bozulmuş ondan RAW olmuş onu yapayım sanırım uygulama doğru çalışıyor.
Çünkü ilk yaptığımda Türkçe bir şekilde disk hatası dedi :D ve benim PC İngilizce.

PC çok eski kaldırmaz orijinal sürümünü yüklemeyi tercih ederim.

Şimdi diğer 4 GB'lik USB ile deneyeceğim.
hocam child boot aborted diyor boot: yazıyor : dan sonrasına birşey yazıyorum şöyle birşey istiyor Windows kernel image (iso)

USB'deki yerini istiyor sanırım nasıl gireceğim?

bu mudur hocam

Dedeme aktarıyorum ya donuyor ya da hard disk boot device not found diyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Geri
Yukarı