uTorrent aşırı CPU kullanımı

Kendi sitesinden indirmişsin o zaman sıkıntı sende hocam. Belki de bir problem yok görev yöneticisinde gezdiğin içinde kafayı yemiş olabilirsin.

Nasıl, anlamadım? Ben uTorrent'i kapattığımda işlemci sıcaklık değerlerinin normalde döndüğünü gözümle gördüm.
Şöyle deneyebilirsin Revo Uninstaller ile kaldır programı. Daha sonra sistemi güzel bir antivirüs ile tara. Daha sonra tekrar kendi sitesinden indirip bir şeyler indirmeyi dene torrent üzerinden. Gene aynı şekilde ise Utorrent'ta sıkıntı yoktur. Zaten indirme yaparken bir miktar işlemci kullanması normal.

Utorrent yazılımsal olarak işlemci sıcaklığını yükseltebilir mi?

Bilemiyorum fakat işlemci sıcaklığı ile ilgili boşta iken hiç problemim olmadı bu güne kadar. Bu sıcaklık değerlerini sürekli gözlemleyen birisiyim zaten. Aynı bu durumda, olası sıcaklıkta kontrol edip manuel şekilde fan açıyorum.

Şöyle deneyebilirsin Revo Uninstaller ile kaldır programı. Daha sonra sistemi güzel bir antivirüs ile tara. Daha sonra tekrar kendi sitesinden indirip bir şeyler indirmeyi dene torrent üzerinden. Gene aynı şekilde ise Utorrent'ta sıkıntı yoktur. Zaten indirme yaparken bir miktar işlemci kullanması normal.

Malwarebytes ile bir tarama yapacağım.

Bilemiyorum fakat işlemci sıcaklığı ile ilgili boşta iken hiç problemim olmadı bu güne kadar. Bu sıcaklık değerlerini sürekli gözlemleyen birisiyim zaten. Aynı bu durumda, olası sıcaklıkta kontrol edip manuel şekilde fan açıyorum.

Malwarebytes ile bir tarama yapacağım.
Malwarebytes ile tarama yapın yüksek ihtimalle virüs varsa bulacaktır.Ama malwarebytes free trial kullanıyorsanız tam ve düzgün tarama yapmaz genelde bu tür programlar satin alindiktan sonra düzgün çalısır .kaç tane diskiniz varsa oraları tek tek tarayın toplu taramada bulamayabilir eğer bulmazsa ve hala şüpheleniyorsanız disklerinizi karistirin ve şüphelendiginiz dosyayı virustotalde taratın virüsü hemen silmeyin kalıcı olarak kopyalamiş olabilir kendini sildiginizde zarar verebilir bunun için destek alın tarama raporlarını paylaşırsanız iyi olur.Bence ısı dan olmuş olabilir çünkü işlemcinin sıcakligi oyun oynamazken o kadar olmamalı sisteminiz windows 10 mu? 10 ise sisteminiz yeterince kaldırabiliyormu? windows 10 u ssd olmadan kullanmak biraz sıkıntı ayrıca windows 10 sistemi çok yorar ağır bir sistem ve buglı.Görev yöneticisi de tam vermeyebilir veya yanlış verebilir aida64 ile ekran kartınızın özelliklerini değişikliklere bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kendini sildiginizde zarar verebilir.

İnfilak eder diyorsunuz yani? :D.

Sisteminiz Windows 10 mu? 10 ise sisteminiz yeterince kaldırabiliyor mu Windows 10'u SSD olmadan Windows 10 kullanmak biraz sıkıntı ayrıca Windows 10 sistemi çok yorar ağır bir sistem ve buglı.
Evet Windows 10.
Kaldırabiliyor, gayet yeterli bir sistem. Bug'lı derken?
Şu anki tarama sürüyor ama durumu böyle (C: SSD). Ardından HDD'i taratacağım.
1588965326035.png

Eğer bir anlık olduysa o bence önemli bir şey yok sisteminizde. Fakat tekrardan yaşadıysanız aynı sorunu sıkıntı olabilir. İndirdiğiniz torrent dosyaları virüslü olabilir. Güvenilirliği kesin yerlerden indirin bir dahaki sefere. Anti virüsünüz varsa taramakta da fayda var.
Windows 10 buglı derken :) Kaç senedir kullanıyorum ama bana o "buglar" denk gelmedi :) Siz neye dayanarak söylediniz bunu?

Eğer bir anlık olduysa o bence önemli bir şey yok sisteminizde. Fakat tekrardan yaşadıysanız aynı sorunu sıkıntı olabilir. İndirdiğiniz torrent dosyaları virüslü olabilir. Güvenilirliği kesin yerlerden indirin bir dahaki sefere. Anti virüsünüz varsa taramakta da fayda var.
Windows 10 buglı derken :) Kaç senedir kullanıyorum ama bana o "buglar" denk gelmedi :) Siz neye dayanarak söylediniz bunu?
Sanırım indirdiğim dosya virüslü.
1588965554413.png

Yeni konular

Geri
Yukarı