uTorrent Web Virüslü mü?

DenizUmut0732

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Adsız.png

Merhaba arkadaşlar VirusTotal taratması sonucu uTorrent webden tehdit bildirisi aldım. Herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Eki Görüntüle 2179798

Merhaba arkadaşlar VirusTotal taratması sonucu uTorrent webden tehdit bildirisi aldım. Herhangi bir sorun teşkil eder mi?

İndirdiğiniz yere bağlı. Fakat bu false-positive. Sorun yok yani. uTorrent zaten virüssüz. İndirdiğiniz şeyler virüslü olabilir.

İndirdiğiniz yere bağlı. Fakat bu false-positive. Sorun yok yani. uTorrent zaten virüssüz. İndirdiğiniz şeyler virüslü olabilir.
Peki hocam false positive olduğunu nerden anlıyoruz ?

O Torrent'i indirdiğin yere bağlı mesela yüklemeye çalıştığın bir oyun olur torrenten o virüslü olabilir onun haricinde uTorrent güvenilir.
Belki farketmişsinizdir görselden sol üstteki repack sistesinden indirmek istedim ama emin olamadım o site güvenli mi ?

Peki hocam false positive olduğunu nereden anlıyoruz?

Belirli anti virüsler var. Güvenilir olanlar. Bunlar virüs bulmazsa false-positive diyoruz. Yanlış alarm gibisinden. Malwarebytes ve Kaspersky gibi antivirsüler. Burada Malwarebytes PUP demiş. Yani sorun yok demek zaten belli oluyor.

Peki hocam false positive olduğunu nereden anlıyoruz?

Belki fark etmişsinizdir görselden sol üstteki repack sistesinden indirmek istedim ama emin olamadım o site güvenli mi?

Korsana destek veremem. Ayrıca bilgimde yok.

Belirli anti virüsler var. Güvenilir olanlar. Bunlar virüs bulmazsa false-positive diyoruz. Yanlış alarm gibisinden. Malwarebytes ve Kaspersky gibi antivirsüler. Burada Malwarebytes PUP demiş. Yani sorun yok demek zaten belli oluyor.

Korsana destek veremem. Ayrıca bilgimde yok.
Malwarebytes PUP bunu görürsem eğer sorun yok demek oluyor o zaman çıkmazsa tehdit yüksek oluyor anladığım kadarıyla

Malwarebytes PUP bunu görürsem eğer sorun yok demek oluyor o zaman çıkmazsa tehdit yüksek oluyor anladığım kadarıyla.

Kısacası şöyle diyeyim. Eğer Kaspersky, Malwarebytes ve bazen BitDefender. Bunlar clear derse sorun yok demektir. Malwarebytes clear dememiş. PUP demiş. Potansiyel istenmeyen olarak geçiyor. Yani zararı yok fakat yine de olmazsa daha iyi olur gibisinden bir uyarı vermiş. Diğerlerinden zaten ses yok.

Geri
Yukarı