Uygulama fikrim var ama proglamlamayı bilmiyorum

mustafa43

Hectopat
Daha fazla  
Uygulama fikrim var ama programlamayı bilmiyorum. Yardım edebilecek fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmak istediğiniz uygulama web, masaüstü, mobil gibi uygulama tiplerinden hangisine giriyor ? Örneğin uygulamayı Android platformu için yapmak istiyorsanız Java ile başlayabilirsiniz yada Windows masaüstü uygulama ise C# programlama dili ile başlayabilirsiniz.

Yapmak istediğiniz uygulama web, masaüstü, mobil gibi uygulama tiplerinden hangisine giriyor ? Örneğin uygulamayı Android platformu için yapmak istiyorsanız Java ile başlayabilirsiniz yada Windows masaüstü uygulama ise C# programlama dili ile başlayabilirsiniz.
Telefonlar için düşünüyorum. Programın indirme linki ve rehberi varsa atabilir misiniz?

Eğer yeni bir programlama konusuna giriş yapacaksam genellikle önce kitapları tercih ediyorum. Java'yı Üstad Herbert Schildt'ın Java kitabından öğrenmiştim. Size önerim kitapyurdu: kitap - Java SE 6 - Herbert Schildt, 175597529, linkindeki kitabın Java 7 baskısını alıp başlamanız. Ben bu kitabı oldukça beğenmiştim. Bu kitabı bitirince ihtiyacınız olan ön bilgiye sahip olacaksınız zaten. Daha sonrada webdeki kaynakları rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Uygulama geliştirme için şu linkteki JDK 7 with NetBeans - Downloads | Oracle Technology Network | Oracle işletim sisteminize uygun Netbeans+JDK bundle versiyonunu bilgisayarınıza indirip kurun. Artık yazılım geliştirmeye hazırsınız. Sorularınız olursa biz buralarda olacağız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı