Uygulama geçmişinde garip adlı uygulama var

Korkmayın gözünüzü sevim. Sıkılıp bunlarımı inceliyorsunuz? Windows yazılımcısı ya da elemanı değilseniz zaten bilemezsiniz. Bilgisayarda normalse, neden uğraşıyorsunuz?
Şöyle ki bir anda fark etmedim. Kaspersky dün "Attachment" klasöründe Trojan.PDF olabileceğine dair bir uyarı gösterip nesneyi sildi. O uygulama da tam olarak buraya çıkıyor. Sezgisel analiz olarak gösterse de yanlış tespit yapacağını sanmıyorum.
Ekran görüntüsü 2023-01-26 140300.png

Şöyle ki bir anda fark etmedim. Kaspersky dün "attachment" klasöründe trojan. PDF olabileceğine dair bir uyarı gösterip nesneyi sildi. O uygulama da tam olarak buraya çıkıyor. Sezgisel analiz olarak gösterse de yanlış tespit yapacağını sanmıyorum.Eki Görüntüle 1645897

Outlook'unuza gelen veya gönderdiğiniz bir dosyayı fark etmiş. Belli ki dosya virüslü.

Bilgisayar normal görünüyor diye görmezden mi gelsin.
ortada görülecek birşey yok. Registeri açalım o zaman bilmediğimiz 100 küsür şeyin hepsini virüs zannedelim. Ne dersiniz?

Şöyle ki bir anda fark etmedim. Kaspersky dün "Attachment" klasöründe Trojan.PDF olabileceğine dair bir uyarı gösterip nesneyi sildi. O uygulama da tam olarak buraya çıkıyor. Sezgisel analiz olarak gösterse de yanlış tespit yapacağını sanmıyorum.Eki Görüntüle 1645897
Arkadaşın dediği gibi mailize bişey gelmiş o zaman. Ben siz birşey bulamadı dediğiniz için böyle dedim.

Ortada görülecek bir şey yok. Registeri açalım o zaman bilmediğimiz 100 küsur şeyin hepsini virüs zannedelim. Ne dersiniz?

Arkadaşın dediği gibi mailize bir şey gelmiş o zaman. Ben siz bir şey bulamadı dediğiniz için böyle dedim.

Hocam olası dışı ve dosya konumu olmayan bir uygulamanın böyle bir değer kullanması görmezden gelinir mi 100 küsur dediğiniz uygulamanın hangisi buna benzer RAM kapsıyor.

Hocam olası dışı ve dosya konumu olmayan bir uygulamanın böyle bir değer kullanması görmezden gelinir mi 100 küsur dediğiniz uygulamanın hangisi buna benzer RAM kapsıyor.
Onlar RAM değerleri değil. Sırasıyla "CPU süresi", "Ağ" ve "Bildirimler". Denetim masasındaki uygulama geçmişi sayfasında gözüküyor bu uygulama.

Sonuç olarak, postayı açmadıysanız bir sorun yaramayacaktır. Açılmamış bir dosya zaten virüs yayamaz. Virüs programı virüsü görmüş ve silmiş. Ama virüs aktif olmamış.
Ben halen panik yapılacak birşey göremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı