Uyumadan önce gelen kalp ağrısı

.Neo.

Kilopat
Genelde gece uyumadan önce kalp bölgesinde bir ağrı hissediyorum. Ama sadece hareketsizken oluyor genelde. Mesela o gün spor yapmışsam bir ağrı hissetmiyor/ çok az hissediyorum. Yakında doktora gideceğim bir fikrim olsun diye soruyorum. Bu arada 90 kiloyum ve boyum 1.73 ve kolestrolüm normalden 7 puan yüksek çıkmıştı 8-9 ay önce. Şimdiden teşekkür ederim.

Daha bugün hastaneye gittim bu şikayet nedeniyle. Bir süredir turnuvaya hazırlanıyorum, bilgisayar başından kalkamadım pek, onun da etkisi büyük olabilir. Bu aralar biraz kritikti benim işler, özel hayattan feragat etmek durumunda kalmıştım, bilgisayar başında hareketsiz fazla oturdum sanırım.

Son kan değerlerinin yer aldığı testi de yanında götür, o da fikir verir. Yeniden kan aldırmanı isteyebilirler. Aynı zamanda EKG'ye de bir baktır derim, ritim ile birlikte olmasını tembihle, bakmışken ritme de baksınlar. Ritim bozukluğu da oluşmuş olabilir, bir ilaç verirler düzelir, düşünüldüğü kadar kritik olmayabilir eğer bozukluk da varsa. Ama ritmi özellikle istemen gerekiyor, doktor not düşmeli gönderirken. Ne olur, ne olmaz baktırmak lazım, kimseye zarar ettirmez, aklında soru işareti kalmasından iyidir. Ben de kendi sonuçlarımı bekliyorum, seninkiler gelince beni de haberdar et lütfen, merak ettim.

Aşağıdaki olaydan bende de var rahatsız edici anladığım kadarıyla tedavisi yok.

Sağolun, bir doktora da danışırsam içim rahat edecek. Kolesterolumün olması ve kilolu olmam belki başka bir şeyr sebep oluyordur.
Daha bugün hastaneye gittim bu şikayet nedeniyle. Bir süredir turnuvaya hazırlanıyorum, bilgisayar başından kalkamadım pek, onun da etkisi büyük olabilir. Bu aralar biraz kritikti benim işler, özel hayattan feragat etmek durumunda kalmıştım, bilgisayar başında hareketsiz fazla oturdum sanırım.

Son kan değerlerinin yer aldığı testi de yanında götür, o da fikir verir. Yeniden kan aldırmanı isteyebilirler. Aynı zamanda EKG'ye de bir baktır derim, ritim ile birlikte olmasını tembihle, bakmışken ritme de baksınlar. Ritim bozukluğu da oluşmuş olabilir, bir ilaç verirler düzelir, düşünüldüğü kadar kritik olmayabilir eğer bozukluk da varsa. Ama ritmi özellikle istemen gerekiyor, doktor not düşmeli gönderirken. Ne olur, ne olmaz baktırmak lazım, kimseye zarar ettirmez, aklında soru işareti kalmasından iyidir. Ben de kendi sonuçlarımı bekliyorum, seninkiler gelince beni de haberdar et lütfen, merak ettim.
Teşekkürler ilgin için dostum, damar tıkanıklığından şüpheliyim ama doktora gitmeden bilemem. En yakın zamanda bilgilendireceğim.

Son düzenleme:

Cuma günü sağlık ocağına gittik, doktor kaburgalarından kaynaklıdır dedi. Kalp ağrısı öyle olmaz da dedi. Endişelenecek bir durum yokmuş şükür.

Eskiden sol tarafıma yatınca benim de kalbim ağrıyordu. Bunun yanı sıra çocukluğumdan beridir kalbime anlık sancı girer, bir süre derin nefes almamı engellerdi. Ne tuhaftır ki beslememi düzene sokalı ve spor yapalı bu durumla bir daha karşılaşmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı