Uyuz hastalığı ve tedavisi

Evet, şu an tamamen iyileştik ailecek. Bir sorun kalmadı. İyileşme sürecinde aşırı hijyen gerçekten önemli. Herkes uysun, 1 kişi uymasın gene iyileşemezsiniz. Xabion gerçekten iyi geldi. Xabion kremi 3 gün kullandıktan sonra kükürt sabunu aldım. Kükürt sabununu 1 hafta kullandım. Ama sık kullanmak çok da iyi bir fikir değil herhal. Zararları olabilir, emin değilim. Ufak ufak tahriş etmişti vücudu. Günlük olarak giyilen kıyafetler ve yatak çarşafları yıkandı. Yerleri her gün sildik.

Uyuza yakalanan ve atlatan herkese geçmiş olsun, atlatamayanlar da umarım atlatırsınız. Kaşınmaktan daha çok psikolojik zarar veriyor. Psikolojik olarak bitiriyor insanı.

Evet, herkesin düzgünce verilen kremleri kullanması ve aşırı hijyenik olması gerekiyor. Herkes uysun, 1 kişi uymasın tekrardan çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Konuya bayağıdır girmiyordum. :D şu an kaşınmaya başladım, psikolojik herhal.

Uyuz ve kaşınma konusunu görünce gelen kaşınma dürtüsü ve kaşınan birini görünce oradan son hız uzaklaşmak :D

Yeni konular

Geri
Yukarı