Uzay gözlemi için cihaz önerisi

Daha fazla  
Merhaba. Amatör şekilde müstakil evimizin damından uzay gözlemi yapmak istiyorum. Daha önce üniversitede gözlemevine iki defa basit gözlemler yapmıştım sadece. Yani bilgim yok ama ilgim var.

Şimdi bana basit bir teleskop mu daha iyi olur yoksa dürbün mü? Bütçem en fazla 2-3 bin TL diyebilirim. Neler tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Amatör şekilde müstakil evimizin damından uzay gözlemi yapmak istiyorum. Daha önce üniversitede gözlemevine iki defa basit gözlemler yapmıştım sadece. Yani bilgim yok ama ilgim var.

Şimdi bana basit bir teleskop mu daha iyi olur yoksa dürbün mü? Bütçem en fazla 2-3 bin TL diyebilirim. Neler tavsiye edersiniz?

Sahil kenarında bunlardan vardı denemiştim çok net de olmasa da Satürn'ün halkasını rahatlıkla görebildim.

Bütçeyi yükseltip giriş veya giriş-orta seviyesi bir teleskop.
Fotoğraflamak istersen teleskop-objektif çevirici de alırsın.
Işık kirliliği az bir yerde yaşıyorsan tadından yenmez. Bir de telefonuna yıldız haritalarıyla ilgili program indirip ona göre gözlem yaparak gökyüzü haritasını aklına alıştırabilirsin, bir süre sonra telefonu kullanmayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı