Uzun bir süre nofap yapmak mümkün müdür?

Gimli7

Attopat
Evli olmadığım için biraz fazla mast. Yapıyorum. Artık bırakmak ve uzun bir ara vermek istiyorum. Biliyorum belirli bir süre yapmayınca rüyada kendiliğinden oluyor bu olay ama sorun değil rüyada olabilir, ben bizzat kendim yapmak istemiyorum.
Bunu aranızda böyle 1-2 yıl vs yapmamayı başarabilen var mı ve bir değişiklik gözlemlediniz mi kendinizde?

1-2 yıl değil de 6 ay yapmadığım dönem oldu. İşten yorgun argın geldikten sonra aklınıza bile gelmiyor. Gününüzü olabildiğince doldurup boş vaktinizi azaltırsanız zaten otomatik olarak bırakıyorsunuz. Bırakmasanız bile 2 haftada 1 yapar vaziyete geliyorsunuz. Değişiklik olarak ise çok fazla şey var. Cilt düzelmesi, kadınlarla daha rahat konuşabilme, daha dinç hissetme vesaire vesaire.

Nofap denen şey saçmalıktan ibaret. Eğer düzgün bir cinsel hayatın varsa bunu yapabilirsin ama eğer cinsel hayatın yoksa mastürbasyon mutlaka yapmalısın aksi taktirde hormonların kötü etkilenebilir. İnsan doğasına aykırı bir şey. Zaten 7.günde kısa süreli bir artış gözlemliyorsun testosteron seviyelerinde ve sonra ilk haline dönüyor. Boşuna kendine zarar verme. Ben 3 ay yaptım sadece placebo etkisi görüyorsun yani kendi kafanda özgüven kuruyorsun.

Geri
Yukarı