Uzun Yolda bilgisayar Nasıl Taşınır?

EREN SATAR

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Manisa
Selam, yarın memlekete gideceğim yaklaşık 950-1000 km yol var durulmadan direkt gidilecek. Ekran kartını çıkaracağım kutusuna koyacağım poşetleri vs duruyordu güzelce saracağım. Yapmam gereken ekstra herhangi bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, yarın memlekete gideceğim yaklaşık 950-1000 km yol var durulmadan direkt gidilecek. Ekran kartını çıkaracağım kutusuna koyacağım poşetleri vs duruyordu güzelce saracağım. Yapmam gereken ekstra herhangi bir şey var mı?

Hocam ben ekran kartını çıkarmıştım onun dışında kasanın etrafını bir şeyle sararsanız iyi olur.

Köpük veya havalı poşet var ise darbe alıp bozulacak ürünleri örneğin HDD, ekran kartı gibi ürünlerin kutularını güzelce kaplayıp bantlayabilirsiniz en azından bir tık daha güvenli olacaktır. Kasayı ise köpük ile sadece büyük taraflarını bantlasanız yeterli olur, anakart vs. kolay kolay zarar göremez zaten.

Köpük veya havalı poşet var ise darbe alıp bozulacak ürünleri örneğin HDD, ekran kartı gibi ürünlerin kutularını güzelce kaplayıp bantlayabilirsiniz en azından bir tık daha güvenli olacaktır. Kasayı ise köpük ile sadece büyük taraflarını bantlasanız yeterli olur, anakart vs. kolay kolay zarar göremez zaten.
Teşekkürler hocam kasanın kutusu vardı direkt onun içine koyacağım ekran kartını da ayrı kutusuna koyup satacağım yeterli olur umarım zaten HDD taşınabilir olduğu için sikinti değil M.2 SSD var onu da çıkarmama gerek yok sanırım.
Kasayı bir yere sıkıştırsanız ya da bağlasanız çok iyi olur rastgele bir yerde durmasın.
Hocam kasayı kutusuyla en alta koyacağım üstüne valiz vs gelir büyük ihtimalle.

Teşekkürler hocam kasanın kutusu vardı direkt onun içine koyacağım ekran kartını da ayrı kutusuna koyup satacağım yeterli olur umarım zaten HDD taşınabilir olduğu için sıkıntı değil M.2 SSD var onu da çıkarmama gerek yok sanırım.

En alta koyma bence sıkıntı çıkabilir.

Teşekkürler hocam kasanın kutusu vardı direkt onun içine koyacağım ekran kartını da ayrı kutusuna koyup satacağım yeterli olur umarım zaten HDD taşınabilir olduğu için sikinti değil M.2 SSD var onu da çıkarmama gerek yok sanırım.

Hocam bi kenara koyun bence çok ağırlık olmasın.

HDD yoksa atın arabanın bagajına ama Ekran Kartı'nı çıkarmanız iyi olmuş ağır parça olduğu için slotu kırabilirdi bu haliyle atın bagaja götürün HDD yoksa.

Başkan ben yıl içinde defalarca Ankara İzmir arası yol yapıyordum otobüsle, kasayı ve monitörü bavulun içine koyup üstlerine ve etraflarına kıyafetleri koyuyordum hala hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı