Valorant 190'dan 70'e ani ve kalıcı FPS düşüşü

kavgacısarhos

Centipat
Daha fazla  
Valorant'ta asla sorun çıkarmayan laptopum 180-190 FPS bandında sabit oyun oynatıyordu. Ancak bir gün oyun esnasında oyun komple dondu ve Power tuşuyla kapatıp tekrar açtığımda oyunda 60-70 FPS'leri zor aldığımı gördüm. Sonrasında bilgisayara format attım bir nebze olsun düzeldi 120-130 FPS civarı bir şey alıyordum ancak donma sorunu 1-2 hafta sonra tekrar başladı. Power tuşu hariç oyunu kapatamıyorum FPS yüksek başlayıp sonrasında tekrar düşmeye başlıyor. Bilgisayarımda donanımsal bir sorun olduğunu düşünmeye başladım.

Ekran görüntüsü 2024-04-08 150654.png

Isınma kaynaklı olabilir, ısıyı MSI Afterburner aracılığıyla ölçüp değerleri atabilir misiniz?

Sıcaklık degerlerini kontrol ettin mi? Grafik kartının sürücüsü güncel mi?

Grafik kartının sürücüsü güncel o sebeple olduğunu düşünüyordum bende ama tamamen güncel şu oyunda sıcaklık değerleri de işlemci 75-85 derece civarı oluyor.

Valorant'ta asla sorun çıkarmayan laptopum 180-190 FPS bandında sabit oyun oynatıyordu. Ancak bir gün oyun esnasında oyun komple dondu ve Power tuşuyla kapatıp tekrar açtığımda oyunda 60-70 FPS'leri zor aldığımı gördüm. Sonrasında bilgisayara format attım bir nebze olsun düzeldi 120-130 FPS civarı bir şey alıyordum ancak donma sorunu 1-2 hafta sonra tekrar başladı. Power tuşu hariç oyunu kapatamıyorum FPS yüksek başlayıp sonrasında tekrar düşmeye başlıyor. Bilgisayarımda donanımsal bir sorun olduğunu düşünmeye başladım.

Eki Görüntüle 2162722

İşlemci kaynaklıdır macunu yenileyebilirsin.

Geri
Yukarı