Valorant 400 FPS ama akıcı değil

O zaman yeni monitör alacaksınız 400 FPS alan sisteme 60 FPS'lik monitör takarsanız gayet normal yırtılması çok FPS farkı var sizin o sisteme 2K 240 Hz veya 4K 144 Hz monitör almanız lazım.

Ben size bu sistemin amacını ve işleyiş biçimini açıklıyorum. Siz de açıklar mısınız veri akışını yavaşlatmanıza rağmen neden gecikmenin arttığını? FPS sayısı yüksek olursa adamı daha hızlı görürsünüz gibi bir şey saçmalamazsınız umarım.
V-sync açıkken akıcılık artmaz, yırtılmalar azalır. Oyun motorunun render biçimine göre v-sync açıldığında input lag artışı değişir. Sonuçta GPU frame üretmek için monitörü bekliyor. Sizin mouse'ı hareket ettirdiğiniz frame çoktan üretilmiş olacakken, v-sync açık olduğundan üretilmiyor ve ekstra donanım gecikmesi yaratıyorsunuz.

Valorant ortalama 300-400 FPS alıyorum fakat oyun akıcı değil. Herhangi bir görüntü yırtılması veya kasma söz konusu değil fakat diğer oyunlar akıcı iken Valorant değil V-Sync açık olmasına rağmen.
Kanka sorunun hala devam ediyor mu bilmiyorum ama çözümü buldum görev yöneticisine gir oradan ayrıntılara gir valorant.exe ve Valorant Win64 shipping.exe olacak ikisine de sağ tık yapıp öncelik ayarlaya gireceksin oradan da yüksek seçeneğini seçeceksin bunu yaptıktan sonra oyun içi ayarlardan FPS'i kısıtlayacaksın mesela ekranın 144Hz ise FPS'i 144 olarak kısıtlayacaksın bende sorun böyle düzeldi umarım işine yarar.

Geri
Yukarı