Valorant "ekran kartı sürücüsü çöktü" hatası

SOLOTOF

Hectopat
Merhaba, benim sorunum Valorant oynarken bir anda oyundan atıyor. Ekran kartı sürücüsü çöktü diye ve ekran kartımın güncelleme desteği yok, güncellenebilen en son sürüme güncelledim.
Sistem özelliklerim:
Ekran kartım: NVIDIA GT 730 2 GB.

Ekran Alıntfısı.PNG

Aldığım hata:

dddd.PNG

Merhaba, benim sorunum Valorant oynarken bir anda oyundan atıyor. Ekran kartı sürücüsü çöktü diye ve ekran kartımın güncelleme desteği yok, güncellenebilen en son sürüme güncelledim.
Sistem özelliklerim:
Ekran kartım: NVIDIA GT 730 2 GB.

Eki Görüntüle 914307

Aldığım hata:

Eki Görüntüle 914308
Sürücülerinizi manuel olarak mı güncellediniz, yoksa Driver Booster gibi bir yazılım ile mi?

Sürücülerinizi manuel olarak mı güncellediniz, yoksa Driver Booster gibi bir yazılım ile mi?

Önce Driver Booster ile güncelledim böyle bir sorunla karşılaşınca DDU ile sildim el ile kurdum ancak bir değişiklik olmadı
Hocam, bu paketleri yükleyip deneyin.

Hemen deniyorum.

Önce Driver Booster ile güncelledim böyle bir sorunla karşılaşınca DDU ile sildim el ile kurdum ancak bir değişiklik olmadı.

Hemen deniyorum.

Hazır görmüşken diyeyim lütfen otomatik driver kuran programları kullanmayın kullandırtmayın. Windows zaten kuruyor eski kurarsa orijinal siteden indirip siz kurarsınız.

Önce Driver Booster ile güncelledim böyle bir sorunla karşılaşınca DDU ile sildim el ile kurdum ancak bir değişiklik olmadı

Hemen deniyorum.
Aygıt Yöneticisi üzerinden ekran kartınızın üzerine gelin, sağ tıklayın ve Cihazı Kaldır'a tıklayın. Ardından Nvidia'nın resmi sürücü indirme sitesi üzerinden ekran kartınızı aratıp, indirin ardından kurulumu yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tekrar Valorant'a girdiğinizde sorun çözülmüş olacaktır diye umuyorum..

RTX 2060 ekran kartımda ben de aynı hatayı alıyordum driverlarımın güncel olmasına rağmen. Ekran kartına OC yapmıştım. OC iptal edip stock halde kullanmaya devam edince bir daha aynı hatayı almadım.

Bu benim başıma gelen eğer ekran kartında OC var ise onu iptal edip deneyebilirsiniz.
Garanti bir çözüm olmadığını biliyorum ama benim aklıma gelen bu.

Hocam, bu paketleri yükleyip deneyin.

Aynı hatayı aldım başka öneriniz var mı?
Aygıt yöneticisi üzerinden ekran kartınızın üzerine gelin, sağ tıklayın ve cihazı kaldır'a tıklayın. Ardından NVIDIA'nın resmi sürücü indirme sitesi üzerinden ekran kartınızı aratıp, indirin ardından kurulumu yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tekrar Valorant'a girdiğinizde sorun çözülmüş olacaktır diye umuyorum.

Denemiştim hem kendim el ile kurdum hem de Windows güncellemesi ile ancak çözülmedi sorunum.
RTX 2060 ekran kartımda ben de aynı hatayı alıyordum driverlarımın güncel olmasına rağmen. Ekran kartına OC yapmıştım. OC iptal edip stock halde kullanmaya devam edince bir daha aynı hatayı almadım.

Bu benim başıma gelen eğer ekran kartında OC var ise onu iptal edip deneyebilirsiniz.
Garanti bir çözüm olmadığını biliyorum ama benim aklıma gelen bu.

Ekran kartını 2 yıl önce 2.el almıştım OC yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım?

Yeni konular

Geri
Yukarı