Valorant en iyi grafik ayarı nedir?

qRowLing

Hectopat
Daha fazla  
Şu sistemde Valorant açtım :D 40 FPS oluyordu ve ilk elde çok drop vardı. 1-2 el sonra 40'ın aşağısında almıyorum yani drop girmiyor ancak normal şartlarda bu sistemin en az 60 FPS vermesi gerekirken ben 50'nin üstüne çıkamıyorum sadece yere bakınca 90'a çıkıyor onun dışında 40 FPS alıyorum. Hangi çözünürlükte oynarsam en iyi FPS değerini alabilirim? İşlemci macunu 2 yıldır değişmedi ve kasanın içini en son 1.5 ay önce temizledim iyi günler.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
En az 60 FPS almanız gerektiğini kim söyledi? Oyun her güncelleme sonrasında FPS düşüşü yaşanabiliyor, özellikle de eski sistemlerde daha çok oluyor. Grafikleri en aşağı tutmaktan başka yapacak ufak tefek şeyler var. Oyun dosyaları üzerinden çözünürlük düşürülebilir. Görev Yöneticisi'nden oyuna öncelik verebilirsin. Oyun çalışırken arkada başka hiçbir programın çalışmamasına dikkat etmelisin. Ayrıca bu kadar RAM ile anca bu olur.

En az 60 FPS almanız gerektiğini kim söyledi? Oyun her güncelleme sonrasında FPS düşüşü yaşanabiliyor, özellikle de eski sistemlerde daha çok oluyor. Grafikleri en aşağı tutmaktan başka yapacak ufak tefek şeyler var. Oyun dosyaları üzerinden çözünürlük düşürülebilir. Görev Yöneticisi'nden oyuna öncelik verebilirsin. Oyun çalışırken arkada başka hiçbir programın çalışmamasına dikkat etmelisin. Ayrıca bu kadar RAM ile anca bu olur.

Valorant'ın kendi sitesinde yazıyordu kardeşim bende biryerimden uydurmuyorum herhalde.
Sistemi yükselteceksen GT 1030 + 8 GB RAM şeklinde başlayabilirsin. R5 230'un kendine hayrı yok.

Doğru 1030 almak yerine 730 alıp işlemciyi güçlendiricem çünkü Valorant daha çok işlemciye çalışıyor.

Valorant'ın kendi sitesinde yazıyordu kardeşim bende bir yerimden uydurmuyorum herhalde.

Doğru 1030 almak yerine 730 alıp işlemciyi güçlendiricem çünkü Valorant daha çok işlemciye çalışıyor.

Biz de keyfimizden demiyoruz 4 GB sadece sistem için bile yetersiz kalıyor o yüzden oyunda drop ve düşük FPS durumu yaşadığınızı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı