Valorant için OBS video çekme ayarları önerisi

MusaArda

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle yardım edeceklere teşekkürler ben OBS üzerinden Valorant videoları çekmek istiyorum YouTube'a yüklemek için vs değil oyunuma gelen toxic kişilikleri Riot'a şikayet etmek için ama düzgün ayarlarımı bulamadım kimisinde video 15FPS oluyor kimisinde oyunu oynarken bilgisayar 15FPS oluyor bana sistemime göre güzel ayar önerebilir misiniz?

İşlemci: i5 4210U.
GPU: NVIDIA GeForce GT 820M.
RAM: 6 GB DDR3 RAM.
HDD: 750GB 5400RPM eski bir HDD ( imkanım olursa SSD alacağım)
Anakart: Laptop olduğu için öğrenemedim ama laptop markası HP.

Arkadaşlar öncelikle yardım edeceklere teşekkürler ben OBS üzerinden Valorant videoları çekmek istiyorum YouTube'a yüklemek için vs değil oyunuma gelen toxic kişilikleri Riot'a şikayet etmek için ama düzgün ayarlarımı bulamadım kimisinde video 15FPS oluyor kimisinde oyunu oynarken bilgisayar 15FPS oluyor bana sistemime göre güzel ayar önerebilir misiniz?

İşlemci: i5 4210U.
GPU: NVIDIA GeForce GT 820M.
RAM: 6 GB DDR3 RAM.
HDD: 750GB 5400RPM eski bir HDD ( imkanım olursa SSD alacağım)
Anakart: Laptop olduğu için öğrenemedim ama laptop markası HP.

NVIDIA bir ekran kartı kullanıyorsunuz eğer NVIDIA Shadow Play uygulamasını kurarsınız oyun içinden komutlarla son 5 dakikayı istediğiniz zaman kayıt edebilirsiniz.

x.png
Bu ayarlarda öneririm.
Valorant İşlemci bazlı oyun.
Ayrıca, Ekran kartları, işlemciden çok daha güçlü olduğu için Kayıt yükünü Ekran kartından verin.
-X264 İşlemci
-Sende ne gözükür bilmem ama diğer codecde, Ekran kartı bizde H264 diye gözükür yeni nesil nvidia kartlarda
Screenshot_4.png

Eki Görüntüle 1087367 bu ayarlarda öneririm.
Valorant işlemci bazlı oyun.
Ayrıca, ekran kartları, işlemciden çok daha güçlü olduğu için kayıt yükünü ekran kartından verin.
-X264 işlemci.
-Sende ne gözükür bilmem ama diğer codecde, ekran kartı bizde H264 diye gözükür yeni nesil NVIDIA kartlarda.
Eki Görüntüle 1087370

Hocam oyunu oynarken kasma yokta videoyu izlerken video 5FPS :D bir de eski yeni fark etmez NVIDIA kartlarda hep h. 264 diye gözükür.

1624900582157.png

Ayarları böyle yaptım ama gene dediğim gibi video 5fps oluyor.
NVIDIA bir ekran kartı kullanıyorsunuz eğer NVIDIA Shadow Play uygulamasını kurarsınız oyun içinden komutlarla son 5 dakikayı istediğiniz zaman kayıt edebilirsiniz.

NVIDIA GT 820M kartı desteği kesilmiş Fermi mimarisinde olduğu için Shadow Play gibi özellikler yok.

Son düzenleme:
Hocam oyunu oynarken kasma yokta videoyu izlerken video 5FPS :D bir de eski yeni fark etmez NVIDIA kartlarda hep h. 264 diye gözükür.

Eki Görüntüle 1087453

Ayarları böyle yaptım ama gene dediğim gibi video 5fps oluyor.

NVIDIA GT 820M kartı desteği kesilmiş Fermi mimarisinde olduğu için Shadow Play gibi özellikler yok.
Screenshot_5.png
Ayarları bu şekilde, Yapıp denermisiniz?

Geri
Yukarı