Valorant Van 9003 hatası

emir377

Centipat
Daha fazla  
Anakart: B450M K II: İşlemci Ryzen 5 5500 bilgisayarım Windows 11 anakart BIOS'u güncel BIOS surumu 4401 ama bir ters iş var oda galiba bu hata güvenli ön yükleme durumu kapalı iken oluyormuş ben sistem bilgisinden baktım bende desteklenmiyor yazıyor BIOS'tan birkaç şey denedim ama onlarda işe yaramadı şu an ne yapmalıyım yardım edebilecek olan var mı?

Eğer Secure Boot State (Güvenli Önyükleme Durumu) kısmında Desteklenmiyor (Unsupported) yazıyorsa o zaman Windows'u eski tip BIOS kurulum ile kurmuşsunuz demektir. Sorunun çözümü şu rehberi takip ederek Windows'unuzu UEFI'ye dönüştürmek:

Bunu yaptıktan sonra CSM'yi kapatıp Secure Boot'u açın ve tekrar deneyin. ASUS anakartlarda ek olarak Restore Factory Keys seçeneğini seçmek gerekebiliyor. O zaman genelde Secure Boot devreye giriyor.

Eğer Secure Boot State (Güvenli Önyükleme Durumu) kısmında Desteklenmiyor (Unsupported) yazıyorsa o zaman Windows'u eski tip BIOS kurulum ile kurmuşsunuz demektir. Sorunun çözümü şu rehberi takip ederek Windows'unuzu UEFI'ye dönüştürmek:

Bunu yaptıktan sonra CSM'yi kapatıp Secure Boot'u açın ve tekrar deneyin. ASUS anakartlarda ek olarak Restore Factory Keys seçeneğini seçmek gerekebiliyor. O zaman genelde Secure Boot devreye giriyor.

Denedim o da olmadı başka bir çözüm biliyor musunuz?

Ryzen 5 5500 işlemcisinin Secure Boot desteklememe olasılığı yok, BIOS'tan Secure Boot ve TPM ayarını aç.

TPM açtım ama yine açılmıyor

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-04 223309.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-04 223309.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri
Yukarı