Valorant ve CS:GO maça geç giriyor

İşletim sistemi
Windows 10

DJ Dikkatt

Hectopat
Biliyorsunuz benim 2 sistemim var, biri laptop diğeri PC. PC'den oynayamıyorum zaten de laptopta CS Valorant falan oynayacağım zaman maça çok geç giriyor. Hatta Valorant'ta bazen harita ekranında kalıyor, bunun yüzünden hep ceza yiyorum. Bugün CS'den 24 saat rekabetçi banı yedim. Bu sorundan bıktım artık, bunaltıyor insanı. Var mıdır çözümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD kullanmıyorsanız veya kullanıyorsunuz ancak CS:GO ve Valorant HDD'de ise ondan olabilir. SSD yükleme sürelerini çok azaltıyor. Mesela Rust'tan denediğim bir örnek vereyim. HDD'de oyuna girmeye çalıştım 15 dakikadan uzun sürdü. SSD'ye aktardım ve 30 saniye civarında açıldı.

Oyunun kurulu olduğu diskte sorun olabilir. HDD olsa bile ban yedirtecek kadar yavaş giriyorsa ya diskte bir sorun vardır ya da başka bir şey. Maça girmeden önce oynamak istediğiniz haritaya botlar ile girin. Oyunun başlatma seçeneklerine -cl_forcepreload 1 kodunu yazın. Bu kod haritanın yüklenmesini daha da yavaşlatabiliyor. Faydalı olursa kullanın.
bunu deniyeceğim
Sisteminizi yazar mısınız?
i3 50050 4 GB RAM HD Graphics 5500 1 TB HDD bir ara SSD taktım yine aynı.

Windows SSD'ye kurmamış olabilir misiniz bu arada oyun SSD'ye kurulması gerekiyor.

SSD'ye kuruluy du bu arada kullandığım SSD'yi biraz önce bir aparat aracılığıyla tekrar taktım okuma yazması 1 MB'larda.
Çok düşük sistemin o yüzden SSD'lik bir şey değil bütün sistemi değiştirmek gerekiyor.

Sistemim CS:GO'yu kaldırabilecek düzeyde 60 70 FPS alıyorum 5V5.

SSD'ye kuruluy du bu arada kullandığım SSD'yi biraz önce bir aparat aracılığıyla tekrar taktım okuma yazması 1 MB'larda.

Sistemim CS:GO'yu kaldırabilecek düzeyde 60 70 FPS alıyorum 5V5.
Alırsın da bu geç bağlanmayı ne yaparsan yap çözemessin işlemci hızın ram hızın etkili .

Biliyorsunuz benim 2 sistemim var, biri laptop diğeri PC. PC'den oynayamıyorum zaten de laptopta CS Valorant falan oynayacağım zaman maça çok geç giriyor. Hatta Valorant'ta bazen harita ekranında kalıyor, bunun yüzünden hep ceza yiyorum. Bugün CS'den 24 saat rekabetçi banı yedim. Bu sorundan bıktım artık, bunaltıyor insanı. Var mıdır çözümü?

Aynı sıkıntı bende de var oyunda 90 ile 100FPS alıyorum ama Valorant da ajan seçme ekranı CS de arada maça girmiyor laptoplarda genel sıkıntı galiba arkadaşımda'da aynı sorun var.

Oyuna girmeden önce özel oyundan haritalarin yuklenmesi icin butun haritalara girip cikin harita yuklenince sorun çıkarmıyor

Geri
Yukarı